BEZPŁATNE SZKOLENIE: Dziecko z zespołem FAS w szkole i społeczeństwie

BEZPŁATNE SZKOLENIE w maju

"Dziecko z zespołem FAS w szkole i społeczeństwie"

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

o zakwalifikowaniu się na bezpłatne szkolenie, uczestnik zostanie powiadomiony SMS w poniedziałek 15.05.2017 r.

Termin: 18 maja 2017

Godziny: 1600 - 1900

Miejsce: sala wykładowa PCUD ul. Rymanowska 15a

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych kieruje się zasadą ciągłego doskonalenia zawodowego. Wychodząc naprzeciw sugestiom środowiska nauczycielskiego, PCUD w Rzeszowie​ rozpoczyna cykl darmowych szkoleń w roku szkolnym 2016/2017. Nauczycielu jeśli myślisz o podnoszeniu kwalifikacji poprzez studia podyplomowe​, to zapraszamy na jedno z darmowych szkoleń, które przybliży tematykę i pomoże dokonać wyboru co do przyszedłeś ścieżki edukacyjnej.

FAS to alkoholowy zespół płodowy traktowany jako niepełnosprawność ukrytą. Powstaje na wskutek spożywania alkoholu przez matkę podczas trwania ciąży dochodzi do uszkodzenia mózgu dziecka. Dzieci z FAS mają trudności z właściwym funkcjonowaniem w klasie. Nie radzi sobie z podstawowymi czynnościami i żyje w chaosie. U dzieci wyróżnić można dwa rodzaje zespołu FAS:

• pierwotny
  • wtórny.

Celem bezpłatnego szkolenia dla nauczycieli jest zwrócenie uwagi na problematykę FAS u dzieci. Zagadnienie jest to bardzo istotne zwłaszcza dla nauczycieli nauczania wczesnoszkolnego, którzy mają pierwszy kontakt z dzieckiem w szkole. Właściwa interpretacja zachowań dziecka umożliwia szybką jego diagnozę oraz dostosowanie edukacji oraz zaproponowanie odpowiednich działań terapeutycznych.

Zaświadczenia zostaną wydane po zakończeniu szkolenia.

Przed wypełnieniem aplikacji, proszę zapoznać się z regulaminem bezpłatnych szkoleń. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na 4 i 5 punkt regulaminu w części SZKOLENIE:

4. Jedna osoba może uczestniczyć w jednym szkoleniu w semestrze. Zgłoszenia na kolejne szkolenia będą przesuwane na listę rezerwową.

5. W kolejnym szkoleniu osoba może zostać zakwalifikowana wyłącznie z listy rezerwowej.

Regulamin bezpłatnych szkoleń w roku szkolnym 2016/2017