BEZPŁATNE SZKOLENIE - Nauczyciel prowadzący a asystent dziecka ze spektrum autyzmu – jak podzielić obowiązki

BEZPŁATNE SZKOLENIE w marcu

Nauczyciel prowadzący a asystent dziecka ze spektrum autyzmu – jak podzielić obowiązki.

Zajęcia rewalidacyjne z uczniem ze spektrum autyzmu

Osoby zakwalifikowane na bezpłatne szkolenie zostaną poinformowane SMS, najpóźniej do 22.03.2018 r. do godziny 15.00. Ewentualne osoby z listy rezerwowej zostaną poinformowane w dniu 23.03.2018 r. o godz. 10.00

Termin: 23 marca 2018

Godziny: 1600 - 1900

Miejsce: sala wykładowa PCUD ul. Rymanowska 15a

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych w Rzeszowie w dniu 23 marca organizuje kolejne DARMOWE SZKOLENIE dla nauczycieli i pedagogów z województwa podkarpackiego. Rok szkolny 2017/2018 z darmowymi szkoleniami to inicjatywa podjęta przez PCUD Rzeszów pod patronatem Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Doskonalenie nauczycieli odbywa się poprzez różne formy, nie tylko przez studia podyplomowe, a także poprzez szkolenia i warsztaty.

Styczniowe darmowe szkolenie pt.: Nauczyciel prowadzący a asystent dziecka ze spektrum autzmu – jak podzielić obowiązki. Zajęcia rewalidacyjne z uczniem ze spektrum autyzmu adresowane jest do:

• Nauczycieli wspomagających dziecka ze spektrum autyzmu

• Psychologów i pedagogów zainteresowanych tematyką spektrum autyzmu

• Pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych

• Innych osób zainteresowanych tematyką spektrum autyzmu

Cel szkolenia:

Zapoznanie z obowiązkami nauzycela wsółorganizującego proces edukacji dzieci i młodziezy ze spektrum autyzmy, edukacja i terapia ucznia ze spektrum autyzmu

Tematyka:

• Nauczyciel wspomagający i jego rola w edukacji ucznia ze spektrum autzymu
  • Jak podzielić zadania d między nauczycielem wiodącym a współorganizującym proces edukacji w klasie
  • Praca z uczniem ze spektrum autyzmu
  • Jakie obszaryykształtujemy na zajęciach rewalidacyjnych
  • dokumentracja terapii i edukacji - IPETR, WOPFU

Szkolenie prowadzi Pani mgr Katarzyna Bukała-Litwin

Przed wypełnieniem aplikacji, proszę zapoznać się z regulaminem bezpłatnych szkoleń. Zwłaszcza proszę zwrócić uwagę na 4 i 5 punkt regulaminu w części SZKOLENIE:

4. Jedna osoba może uczestniczyć w jednym szkoleniu w roku szkolnym. Zgłoszenia na kolejne szkolenia będą przesuwane na listę rezerwową.

5. W kolejnym szkoleniu osoba może zostać zakwalifikowana wyłącznie z listy rezerwowej.

Regulamin bezpłatnych szkoleń w roku szkolnym 2017/2018