3 komentarze on "Dzień Edukacji Narodowej"

• a

Dziękuję za Pamięć Panie Dyrektorze... ale przecież Panu też należą się życzenia, w końcu to też Pana dzień świętowania.
    Wytrwałości w dążeniu do celu i zwiększania jakości studiów i szkoleń ;-)

Warto pamiętać o Dniu Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej zostało ustanowione 27 kwietnia 1972 r. poprzez określenie Karty praw i obowiązków nauczyciela, Jest to szczególne swięto, które ma upamiętniać powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która powstała z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatwoskiego 14 października 1773 r. Dzień ten potocznie nazywany jest dniem nauczyciela. To właśnie w tym czasie rodzice, a w szczególności uczniowie dziękuja nauczycielom za ich poświęcenie i wkład nie tylko w edukację, ale i wspomaganie rozwoju psychospołecznego i moralnego.

Dzień Nauczyciela

Dzień Nauczyciela obchodzony w Dzień Edukacji Narodowej jest szczególny dla całej oświaty z racji trudów pracy, jakie podejmuje polska edukacja, aby sprostać współczesnym wymaganiom. Proces zamiany jest szczególnie trudny dla tych, którzy musieli przekwalifikować się z racji likwidacji gimnazjów. Jednakże należy cieszyć się tym świętem i podejmować nowe wyzwania edukacyjne, gdyż nauczyciel doskonali się całe życie. Niech Ci, którzy otrzymają jutro wyróżnenia za prace pedagogiczną będą wzorem dla swoich koleżanek i kolegów.

Życzenia Dyrektora PCUD dr Artura Woźny

Dyrektor Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych wraz z Zespołem Pracowników składa serdeczne życzenia Wszystkim Nauczycielom, Pedagogom z okazji ich święta. Niech uśmiech uczniów oraz rodziców w tym dniu nagrodzi trudy edukacji i wychowanie, jakie podejmujecie. Na trudy edukacji można przytoczyć słowa J. Korczaka: "Całe wychowanie współczesne pragnie, by dziecko było wygodne, konsekwentnie krok za krokiem dąży, by uśpić, stłumić, zniszczyć wszystko, co jest wolą i wolnością dziecka, hartem jego ducha, siłą jego dążeń i zamierzeń. Grzeczne, posłuszne, dobre, wygodne, a bez myśli o tym, że będzie bezwolne wewnętrznie i niedołężne życiowo". Jako nauczyciele bądźmy tym strażnikiem wyobrażni dziecka i kierujmy go na właściwe drogi.

Serdeczne życzenia
dr Artur Woźny