Escape Room w Szkole

ESCAPE ROOM W SZKOLE

bezpłatne szkolenie w Rzeszowie

informację o zgłoszeniu otrzymają osoby do dnia 12.06.2019 r. Osoby, które nie otrzymały wiadomości, nie zostały zakwalifikowane na szkolenie

Termin: 14.06.2019 r.

Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne

Zapisy: wypełnij aplikację

Szkolenie dla nauczycieli i edukatorów, którzy szukają innowacyjnych metod i narzędzi pracy z dziećmi i młodzieżą. Udział w  lekcji z wykorzystaniem elementów pokoju zagadek to okazja do nauki, współpracy i świetnej zabawy. Oprócz zdobywania i wykorzystywania wiedzy w praktyce dzieci podejmują decyzje, dyskutują i działają pod presją czasu. W tematykę zabawy można wpleść temat dotyczący dowolnego przedmiotu szkolnego, zaangażować sprzęt multimedialny, możliwości są nieograniczone. Ponadto raz opracowane mechanizmy i zadania mogą służyć wielokrotnie i być podstawą do realizacji ciekawych zajęć dla kilku grup.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli przedmiotów ścisłych i humanistycznych, wychowawców kolonijnych, pedagogów, bibliotekarzy, pracowników świetlic, animatorów. Jednym słowem wszystkich poszukujących nowych umiejętności i inspiracji do pracy.

Plan szkolenia:

1.       Wprowadzenie i omówienie mechaniki działania Escape Roomu.
  2.       Rozgrywka. Uczestnicy szkolenia podzieleni na grupy będą mieli okazję wziąć udział w przykładowej rozgrywce.
  3.       Omówienie gry, typów zadań, przedstawienie podobnych rozwiązań.
  4.       Tworzenie własnych zadań/rekwizytów

Prowadząca:

Trener: Joanna Niemiec – nauczycielka, trenerka, tutorka, pasjonatką pracy z młodzieżą. Zapalona organizatorka, koordynatorka projektów edukacyjnych. Związana z Programem „Projektor – wolontariat studencki” od 5 lat. Pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia naukowe, animacyjne oraz warsztaty kompetencji miękkich. Angażuje i szkoli wolontariuszy do prowadzenia zajęć w szkołach.

Zapewniamy:

•         materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
  •         zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu​