KONFERENCJA I WARSZTATY: Gra! Zabawa! Nauka! Wykorzystanie Kart Grabowskiego jako element wsparcia procesu kształcenia w klasach I-III.

BEZPŁATNA KONFERENCJA I WARSZTATY

12 listopada godzina 10.00 Hotel RZESZÓW al. Piłsudskiego 44

LISTA UCZESTNIKÓW ZOSTAŁA ZAMKNIĘTA - ZBIERAMY OSOBY NA LISTĘ REZERWOWĄ

OSOBA Z LISTY REZERWOWEJ ZOSTANIE POINFORMOWANA SMS O UCZESTNICTWIE

Podkarpackie Centreum Usług Dydaktycznych nawiązało współpracę z Mateuszem Grabowskim, który jest właścicielem posiadającym prawa autorskie do KART GRABOWSKIEGO. Karty Grabowskiego to sprawdzony sposób na naukę liczenia i tabliczki mnożenia przez zabawę. Istnieją już ponad 20 lat i z sukcesem stosowane są w setkach szkół w całej Polsce. Dzięki nim nauczyciele mogą przeprowadzać angażujące zabawy dla dzieci. Dzieci grając w Karty Grabowskiego tak naprawdę się bawią i nawet nie zauważają, że się uczą.

Karty wykorzystywane są przez nauczycieli przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli matematyki. Sprawdzają się jako stały element zajęć pozalekcyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych czy zajęć świetlicowych. Są również ciekawym przerywnikiem w trakcie zajęć z dziećmi. Czasami wystarczy nawet kilku minut, żeby zorganizować ciekawą zabawę dla uczniów. Poprzez zabawę z Kartami Grabowskiego dzieci poznają i nabywają wiele umiejętności matematycznych, ale nie tylko. W trakcie rozgrywek karcianych dzieci rozwijają takie umiejętności jak: tabliczka mnożenia, dopełnianie do pełnej dziesiątki czy układanie oraz rozwiązywanie równań i nierówności. Ćwiczą również swoją cierpliwość, koncentrację, poznają zasadę fair-play, pracę w grupie oraz uczą się przegrywać.

Zapraszamy na stronę https://kartygrabowskiego.pl na której dowiesz się więcej o samej metodzie pracy z Kartami Grabowskiego

Program Konferencji:

10.00 Rejestracja

10.30. Rozpoczęcie konferencji.

10:30 - 10:50 "Karty Grabowskiego stworzył mój Tata, Andrzej Grabowski" - Mateusz Grabowski

10:50-11:10 "Wykorzystanie Kart Grabowskiego w procesie dydaktycznym edukacji wczesnoszkolnej" - Małgorzata Kulesza

11:10-11:30 "Karty Grabowskiego – nowoczesne metody realizacji podstawy programowej" - Bartosz Trojanowski.

11.30 Zakończenie konferencji

12.00-13:30 - Warsztaty

Prelegenci:

• Mateusz Grabowski - właściciel Kart Grabowskiego

• Małgorzata Kulesza - Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego

• Bartosz Trojanowski - Certyfikowany Trener Kart Grabowskiego​

Program Warsztatów:

"Praktyczne wykorzystanie Kart Grabowskiego na zajęciach lekcyjnych oraz pozalekcyjnych"

Plan warsztatów:

12:00-12:30 - Gry z Kartami Grabowskiego "Dodawanie i odejmowanie".

12:30-13:00 - Gry z Kartami Grabowskiego "Tabliczka mnożenia".

13:00-13:30 - Gry z Kartami Grabowskiego "Gry logiczne".

Uczestnicy warsztatów będą mieli okazję wcielić się w rolę dziecka uczestniczącego w zajęciach lekcyjnych. Podczas warsztatów omawiane będą praktyczne wskazówki nt organizacji gier z Kartami Grabowskiego w klasie - w grupach 4-6 osobowych, jak również w trakcie zajęć indywidualnych. Pokażemy również gry do zorganizowania matematycznych zawodów szkolnych.