Słuchacze Zintegrowanej edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej na wyjeździe studyjnym w Rymanowie Zdroju

18.11.2018 r.

Zespół Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju

Słuchacze studiów podyplomowych: Zintegrowana edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna w ramach przedmiotu: Praca z dzieckiem przewlekle chorym uczestniczylu w wyjeździe studyjnym do Zespołu Szkół Specjalnych w Rymanowie Zdroju. Dzięki szczególnemy zaangażowaniu Pani Dyrektor Agnieszki Kopiec oraz jej pracowników a także Fundacji Razem z Psem psem, słuchacze mogli zobaczyć jak wygląda praca z dziećmi, które przebywają w sanatorium Ziemowit. Tym razem słuchacze oderwali się od sal i ławek i przenieśli się do szkoły przysanatoryjnej. Podczas prelekcji Pani Dyrektor wyjaśniła cele i zadania szkoły oraz pokazała, w jaki sposób pracuje się z dziećmi, które przyjeżdżają na turnusy sanatoryjne. Dzięki uprzejmości pracowników, słuchacze mogli poznać techniki pracy z dziećmi oraz poznać zaawansowane metody składania papieru, w których pracownicy się specjalizują.

W jakim celu słuchacze edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej pojechali do Rymanowa Zdroju?

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych organizuje studia podyplomowe wpisujące w model kształcenia praktycznego. Podczas realizacji zajęć na różnych kierunkach, słuchacze uczestniczą w wyjazdach studyjnych do różnych ośrodków, aby mogli poznać ich strukturę funkcjonowania oraz metody pracy. Każdy taki wyjazd cieszy się dużym zainteresowaniem i jest okazją nie tylko do zintegorwania grupy, ale i nawiązania kontaktów z innymi placówkami oświatowymi.

Kunoterapia z Fundacją Razem z psem

Po raz koljeny podczas wyjazdu studyjnego, słuchacze mieli okazję zapoznać się z Kynoterapią, która została wlączona do zajęć w szkole przysanatoryjnej. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor Agnieszki Kopiec zarazem v-ce prezes fundacji oraz Pani Magdaleny Galak przewodniczącej rady fundacji oraz pracującym pieskom Beri i Galii, słuchacze mogli poznać tajniki dogoterapii.