Szkolenie: Terapia wzroku

SZKOLENIE

TERAPIA WZROKU

liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń

Czas trwania szkolenia:
10 czerwiec - od 9.00 do 18.00 (9 x 45 minut)
11 czerwiec – od 9.00 do 16.00 (7 x 45 minut)

Cena: 450 zł

Prowadzący szkolenie: mgr Mikołaj Markiewicz

Forma szkolenia: Wykład połączony z prezentacją multimedialną, wsparty drukowanymi materiałami szkoleniowymi oraz warsztaty połączone z dyskusją.

Cel szkolenia:

Nauczenie metody „Treningu Widzenia®”. Zapoznanie z podstawami teoretycznymi w oparciu o psychologię rozwojową, wiedzę o psychosomatycznych uwarunkowaniach wzroku, klasyczne podejście dr Batesa, kinezjologii edukacyjnej i stosowanej, metody pracy ze wzrokiem w medycynie Dalekiego Wschodu i doświadczenie zagranicznych (Europa, USA, Australia) ośrodków pracy ze wzrokiem. Zmiana nawyków wykorzystywania wzroku oraz zapoznanie z ćwiczeniami, mogącymi powstrzymać dalszą utratę wzroku i pogłębianie wad, a nawet poprawić widzenie.

Szkolenie kierowane jest do osób pracujących z dziećmi z resztkami widzenia, słabowidzących, jak również z osobami dorosłymi z podobnymi problemami:

• psychologów,
  • pedagogów, oligofrenopedagogów, tyflopedagogów,
  • fizjoterapeutów,
  • lekarzy okulistów

Po odbytym szkoleniu uczestnik otrzymuje zaświadczenie o jego ukończeniu.

Program szkolenia:

1. Omówienie wad wzroku.
  2. Typowe złe nawyki w korzystaniu ze wzroku.
  3. Przedstawienie korzystnych nawyków przy korzystaniu ze wzroku.
  4. Ćwiczenia na poprawę widzenia.
  5. Ćwiczenia na poprawę widzenia bądź zahamowanie jego pogarszanie przy zdiagnozowanych przez okulistę wadach wzroku.
  6. Program doboru ćwiczeń dla indywidualnych przypadków.​