Szkolenie TRENING JEDZENIA

TRENING JEDZENIA

SZKOLENIE DLA OSÓB PRACUJĄCYCH Z DZIEĆMI ZE SPEKTRUM AUTYZMU I/LUB RODZICÓW DZIECI ZE SPEKTRUM AUTYZMU

Liczba miejsc niestety ograniczona.

Termin: 30.09.2018 r.

Miejsce: ul. Rymanowska 15 a

Prowadzący: Przemysław Sowa

Cena tylko dla naszych aktualnych słuchaczy: Spektrum autyzmu diagnoza, terapia i edukacja: 100 zł

Cena dla osób z zewnątrz: 350 zł

Program szkolenia zawiera takie elementy jak:

• naturalna kolejność wprowadzania pokarmów u dzieci;
  • rozwój umiejętności samoobsługowych;
  • organizacja posiłku sprzyjająca samodzielności i współpracy
  • metody budowania współpracy i motywacji (wzmacnianie, kontrakty behawioralne, metoda skryptów)
  • formułowanie, wprowadzanie i egzekwowanie zasad;
  • jak uatrakcyjnić dziecku posiłek (np. ozdabianie kanapek);
  • wprowadzanie wycofanych przez dziecko potraw;
  • metody wprowadzania nowych potraw do jadłospisu;
  • metody szkolenia, monitorowania postępów i budowania współpracy z rodzicami
  • kiedy przyjść po indywidualną pomoc do specjalisty.

Certyfikacja:

Uczestnicy szkolenia "Trening jedzenia" otrzymają zaświadczenie Fundacji Pomoc Autyzm

Prowadzący:

Przemysław Sowa - psycholog, terapeuta, posiada 11-letnie doświadczenie w pracy z osobami ze spektrum autyzmu (ASD).Specjalizuje się w terapii indywidualnej i grupowej dzieci z autyzmem, całościowymi zaburzeniami rozwoju i zespołem Aspergera. Współpracuje z przedszkolami i szkołami współtworząc systemy motywacyjne i programy interwencyjne. Zajmuje się zarówno diagnozą funkcjonalną jak i nozologiczną zaburzeń ze spektrum autyzmu. Prowadzi szkolenia i konsultacje dla rodziców i specjalistów pracujących z dziećmi z ASD. Wykładał i prowadził ćwiczenia na Wydziale Psychologii UW, SWPS, a od kilku lat współpracuje z działającym pod auspicjami ZNP Wydziałem Pedagogicznym WWSH. Ukończył studia podyplomowe i przeszedł szereg szkoleń z zakresu pracy z osobami ze spektrum autyzmu. Obecnie w trakcie międzynarodowej certyfikacji z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania BCBA.