Szkolenie "ZAJĘCIA RUCHOWE DLA NIEWIDOMYCH"

SZKOLENIE

"PRZYKŁADOWE ZAJĘCIA RUCHOWE

DLA OSÓB Z DYSFUNKCJĄ WZROKU"

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA

Termin: 30 czerwca 2017

Godziny: 1600 - 1900

Miejsce: sala wykładowa PCUD ul. Rymanowska 15a i V LO w Rzeszowie

Cena: 250 zł

Prowadzący: mgr Marcin Ryszka i mgr Piotr Niesyczyński

Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych w roku szkolnym 2017/2018 organizuje wiele form doskonalenia nauczycieli. Dotychczas zorganizowaliśmy kilka konfrencji, kilkanaście darmowych szkoleń oraz kilka wartościowych szkoleń kwalifikacyjnych. Kolejnym krokiem w budowaniu stałej współpracy między środowiskiem pedagogicznym a PCUD jest szkolenie "Przykładowe zajęcia ruchowe dla ósb z dysfunkcją wzroku".

Cel szkolenia: Szkolenie ma na celu pokazanie różnego rodzaju form zajęć ruchowych, które można zastosować w grupie osób z niepełnosprawnością wzroku. Każda niepełnosprawność jest pewnego rodzaju utrudnieniem, ale dzięki doświadczeniu, oraz specjalistycznemu sprzęt można dostosować do potrzeb grupy większość znanych gier sportowych.

Program zajęć:

• Krótkie omówienie rodzaju niepełnosprawności (wady wzroku, ograniczenia itd.)
  • Przedstawienie najpopularniejszych dyscyplin sportowych uprawianych przez osoby z dysfunkcją wzroku
  • Omówienie teoretycznych aspektów wybranych form aktywności
  • Próba praktycznego wykonania wcześniej omówionych ćwiczeń
  • Podsumowanie szkolenia.

Prowadzący:

Marcin Ryszka - Były pływak. Reprezentant Polski na igrzyskach paraolimpijskich Pekin 2008, Londyn 2012. Medalista mistrzostw Świata i Europy. Po zakończeniu kariery pływackiej od 2014 działacz na rzecz sportu osób niepełnosprawnych. Komentator, oraz ekspert telewizyjny podczas paraolimpiady Rio 2016. Prezes fundacji Nie Widząc Przeszkód. Obecnie piłkarz. Kapitan reprezentacji Polski oraz drużyny Tyniecka Nie Widzę Przeszkód Kraków. W 2016 ukończył studia magisterskie na Akademii Górniczo-hutniczej. Kierunek zarządzanie, specjalizacja marketing. W 2014 roku ukończył studia Podyplomowe na uniwersytecie Jagiellońskim kierunek menedżer sportu. W 2015 ukończył studia podyplomowe na AGH kierunek zarządzanie personelem.

Piotr Niesyczyński, Fundacja na rzecz rozwoju kultury fizycznej NIE WIDZĄC PRZESZKÓD. Osoba niepełnosprawna, w związku z uszkodzeniem narządu wzroku, kierownik krakowskiej drużyny piłki nożnej niewidomych Tyniecka NWP Kraków (T6NWP), członek zarządu Fundacji na rzecz rozwoju kultury fizycznej NIE WIDZĄC PRZESZKÓD instruktor sportu i rekreacji ruchowej, z wykształcenia pedagog i pracownik socjalny, pasjonat piłki nożnej oraz szachów; od 2006 roku działacz społeczny na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnością.