STUDIA PODYPLOMOWE: BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z BIBLIOTEKOTERAPIĄ

Rozpoczęcie: Wrzesień/Październik 2018

Cena: 3000 zł

Czas trwania: III semestry (realizowane w 12 miesięcy)

STUDIA PODYPLOMOWE: BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z BIBLIOTEKOTERAPIĄ

Studia podyplomowe – specjalność Bibliotekoznawstwo z biblioterapią przeznaczone są dla nauczycieli, pedagogów i absolwentów studiów humanistycznych i posiadających przygotowanie pedagogiczne, którzy chcieliby uzyskać kwalifikacje do pracy w bibliotekach szkolnych, bibliotekach prowadzonych przez inne, niż szkoła placówki wychowawcze, uczelnie wyższe, czy biblioteki podległe Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Przygotowanie merytoryczne obejmuje kształcenie niezbędne do realizacji treści kształcenia zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego z zakresu bibliotekoznawstwa. Treści programowe zawierają między innymi:

• Bibliotekoznawstwo i bibliotekarstwo
  • Zarządzanie bibliotekami
  • Praca bibliotek szkolnych i pozaszkolnych
  • Czytelnictwo z metodyką pracy
  • Podstawy biblioterapii
  • Metodyka pracy biblioterapeutycznej
  • Elementy organizacji i redakcji informacji na platformach elektronicznych
  • Metody pracy bibliotecznej
  • Pedagogika biblioteczna
  • Zajęcia w bibliotece skomputeryzowanej

​Program studiów jest zgodny z Rozporządzeniem Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17.01.2012 r. w sprawie standardów kształcenia przygotowującego do wykonywania zawodu nauczyciela (Dz.U. 2012 nr 0 poz. 131.).

ODBIORCY:

Adresatami studiów podyplomowych są osoby nauczyciele, pedagodzy ,i absolwenci studiów humanistycznych legitymujący się przygotowaniem pedagogicznym

CEL STUDIÓW:

Studia podyplomowe kwalifikacyjne wyposażają słuchacza w wiedzę psychologiczno-pedagogiczną oraz w umiejętności metodyczne do pracy w bibliotekach szkolnych i publicznych. W roku studiów słuchacz zostaje wyposażony w umiejętności i kompetencje niezbędne do realizacji zadań określonych w prawie.

WARUNKIEM UKOŃCZENIA STUDIÓW PODYPLOMOWYCH JEST:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów objętych tokiem studiów,
  • realizacja pratyki przedmiotowej:
  • obronienie pracy dyplomowej

STUDIA PODYPLOMOWE: BIBLIOTEKOZNAWSTWO Z BIBLIOTEKOTERAPIĄ

Absolwent studiów podyplomowych: Bibliotekoznawstwo z biblioterapią uzyskuje kwalifikacje z wiedzy teoretycznej i praktycznej do pracy w:

• bibliotekach szkolnych, w tym tcyh na uczelniach wyższych
  • bibliotekach
  • w zasadniczych szkołach zawodowych i szkołach branżowych

UZYSKANE DOKUMENTY:

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: Bibliotekoznawstwo z biblioterapią realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD
SIEDZIBA GŁÓWNA
RZESZÓW

Tel. firmowy: 17 740 21 31,

Tel kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

FILIA

CZĘSTOCHOWA

Tel kom.: 884 215 073

E- mail: czestochowa@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia: "Bibliotekoznawstwo z biblioterapią" jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)

- ​zdjęcie

•  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.