STUDIA PODYPLOMOWE: NEUROLOGOPEDIA OGÓLNA I DZIECIĘCA

Rozpoczęcie: WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2017 r.

Cena: 4000 zł

Czas trwania: 406 godzin ( w tym 217 godzin stażu), II semestry

STUDIA PODYPLOMOWE NEUROLOGOPEDIA

ogólna i dziecięca to specjalizacja logopedii, która zajmuje się diagnozą oraz terapią różnych zaburzeń komunikacyjnych, które spowodowane są uszkodzeniem ośrodkowego układu nerwowego. Neurologopedia ogólna i dziecięca zajmuje się terapią mowy oraz terapią karmienia i zaburzeniami jedzenia u dzieci na każdym stadium rozwoju oraz u osób dorosłych. Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych realizuje ten kierunek zgodnie z wymaganiami rozporządzenia w sprawie kwalifikacji nauczycieli oraz rozporządzenia w sprawie zasad udzielania i organizacji pomoc psychologiczno-pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach. Słuchacze studiów podyplomowych w PCUD na podstawie wiedzy teoretycznej i ćwiczeń praktycznych uzyskują kwalifikacje do wykonywania zawodu neurologopedy.

ODBIORCY:

Studia podyplomowe skierowane są do logopedów pracujących w placówkach edukacyjnych i rehabilitacyjnych/ przedszkola, szkoły – w tym specjalne, ośrodki szkolno-wychowawcze, ośrodki fizjoterapii i rehabilitacji, ośrodki wczesnej interwencji itp.

CEL STUDIÓW:

Celem studiów podyplomowych jest kompleksowe poszerzenie i ugruntowanie teoretycznej wiedzy dotyczącej zaburzeń mowy o etiologii neurologicznej oraz wyposażenie słuchacza w praktyczne umiejętności niezbędne do poprowadzenia samodzielnej praktyki w tym zakresie. Celem kształcenia specjalizacyjnego w dziedzinie neurologopedii jest: teoretyczne i praktyczne przygotowanie logopedów do diagnozy i terapii osób (od urodzenia, poprzez wiek rozwojowy aż do wieku starczego), u których występują zaburzenia mowy i języka powstałe w wyniku uszkodzeń i dysfunkcji układu nerwowego.

Warunkiem ukończenia studiów podyplomowych jest:

• zaliczenie w terminie wszystkich przedmiotów realizowanych zgodnie z programem studiów,
  • realizacja stażu z zgodnie z wytycznymi,
  • obrona pracy dyplomowej.

STUDIA PODYPLOMOWE: NEUROLOGOPEDIA OGÓLNA I DZIECIĘCA

Program obejmuje 189 zajęć dydaktycznych realizowanych w formie wykładów i ćwiczeń oraz staż w wymiarze 217 godzin.

W programie studiów zna jdują się następujące bloki tematyczne:

• Medyczny ujmujący zagadnienia anatomii, fizjologii, patofizjologii. Zajęcia praktyczne obejmują m.in. analizę dokumentacji medycznej.
  • Rehabilitacyjny zajmujący się teorią i praktyką usprawniania chorych z różnorodnymi porażeniami i zaburzeniami.
  • Językoznawczy pozwalający w praktyce klinicznej wykorzystywać zasady językowe do konstruowania ćwiczeń logopedycznych.
  • Logopedyczny uzupełniający ogólną wiedzę logopedyczną oraz pozwalający wykorzystywać ją w praktyce klinicznej pod okiem doświadczonych neurologopedów - klinicystów.
  • Uzupełniający obejmujący zagadnienia organizacyjne i prawne

Nowością w programie studiów jest wprowadzenie zagadnień związanych z rehabilitacją zaburzeń przełykania u dzieci i dorosłych.

Aby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych bloków tematycznych zapraszamy do kontaktu telefonicznego.

Staż odbywa się w placówkach klinicznych i oddziałach szpitalnych. Ponadto praktyki odbywają się w kilku przyszpitalnych Poradniach Logopedycznych oraz w gabinecie logopedycznym dla dzieci oligofrenicznych. Niezbędną dokumentację do odbycia stażu oraz wskazówki słuchacz otrzymuje po I zjeździe, w tym:

• Skierowanie
  • Program praktyk
  • Karta przebiegu praktyk
  • Karta informacyjna o przebiegu praktyk

Dzięki współpracy Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych z wieloma ośrodkami, umożliwiamy słuchaczom w ramach studiów podyplomowych „Neurologia ogólna i dziecięca” realizację praktyk w placówkach z którymi współpracujemy.

Słuchacze po zakończeniu studiów podyplomowych: Neurologopedia ogólna i dziecięca realizowanych przez Podkarpackie Centrum Usług Dydaktycznych otrzymują:

• Dyplom ukończenia studiów podyplomowych kwalifikacyjnych
  • Rekomendacje Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych
  • Zaświadczenie o ukończeniu specjalistycznego szkolenia z pierwszej pomocy przedmedycznej
  • Bon rabatowy w wysokości 5% na kolejne studia podyplomowe realizowane przez PCUD

Tel. firmowy: 17 740 21 31,

Tel kom.: 696 429 796, 696 429 799

E- mail: biuro@pcud.edu.pl

Warunkiem przyjęcia na studia Neurologia ogólna i dziecięca jest:

• Wypełnienie aplikacji
  • W dniu I zjazdu dostarczenie poniższych dokumentów:
      - ​kserokopii dyplomu ukończenia studiów wyższych ​
      - ​kserokopii dowodu osobistego (1 i 2 strona)
  •  Wpłata I raty w wysokości 200 zł (słownie: dwieście złotych) w dniu I zjazdu.