Czy jesteś logopedą i chciałabyś poszerzyć swoje umiejętności? Marzysz o tym, aby pomóc osobom z zaburzeniami mowy i komunikacji wynikającymi z problemów neurologicznych? Nasze studia podyplomowe z neurologopedii w PCUD w Rzeszowie, to doskonała możliwość dla Ciebie!

Rekrutacja trwa! Zapisz się online: https://pcud.edu.pl/aplikacja/rzeszow/1/13

 

Czym zajmuje się neurologopeda?

Neurologopedia to specjalizacja koncentrująca się na diagnozowaniu i terapii zaburzeń komunikacji spowodowanych uszkodzeniami centralnego układu nerwowego. Neurologopedzi pracują zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi, oferując indywidualne wsparcie terapeutyczne. Dostosowane do ich indywidualnych potrzeb.

Jednym z ważnych aspektów pracy neurologopedy jest profilaktyka. Dzięki wczesnej diagnozie i interwencji, terapia może pomóc pacjentom poprawić swoje umiejętności komunikacyjne i jakość życia.

Czym różni się neurologopeda od logopedy?

Obie te specjalizacje skupiają się na pomocy osobom z problemami z mową.  Istnieją jednak pewne różnice. Logopeda generalnie koncentruje się na korekcie wad wymowy.  Może to być dyslalia czy jąkanie. Zajmuje się również poprawą wyrazistości mowy, jakości wypowiedzi i dykcji u osób takich jak aktorzy, lektorzy czy dziennikarze.

Neurologopeda natomiast skupia się głównie na osobach z problemami z mową i językiem o podłożu neurologicznym. Zajmuje się także wadami wymowy. Jednak jego głównym obszarem zainteresowania jest diagnoza i terapia zaburzeń neurologicznych wpływających na mowę i komunikację.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe z neurologopedii?

  • Zdobycie specjalistycznej wiedzy: umożliwi ci diagnozę i terapię zaburzeń mowy wynikających z problemów neurologicznych.

  • Możliwość wpływania na jakość życia: terapia neurologopedyczna ma na celu poprawę umiejętności komunikacyjnych pacjentów oraz ich samodzielności.

  • Profilaktyka: wczesna diagnoza i interwencja znacząco poprawiają efekty terapeutyczne.

Jak przebiega pierwsza wizyta u neurologopedy?

Podczas pierwszej wizyty neurologopeda przeprowadza szczegółowy wywiad oraz testy, by określić odpowiednie metody terapeutyczne dla każdego pacjenta. Przeprowadza rozmowę z pacjentem lub rodzicami dziecka, aby uzyskać informacje o jego rozwoju i historii medycznej. Z wykorzystaniem testów i badania ocenia umiejętności mowy i językowe pacjenta. Na podstawie tych informacji neurologopeda może zaproponować odpowiedni plan terapii.

Jak wygląda diagnoza i terapia neurologopedyczna?

Diagnoza neurologopedyczna polega na ocenie mowy i języka pacjenta. Także na badaniu jego zdolności poznawczych i motorycznych. Terapia neurologopedyczna może obejmować różne metody i techniki. Należą do nich: terapia mowy, terapia języka, terapia sensoryczna, terapia ruchowa czy terapia behawioralna. Wybór metody zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.

Kiedy dziecko powinno trafić do neurologopedy?

Jeśli zauważamy u dziecka opóźnienie w rozwoju mowy lub języka, powinno być skonsultowane z neurologopedą. Inne sygnały, które mogą wskazywać na potrzebę konsultacji z neurologopedą, to problemy z połykaniem, trudności z ssaniem, problemy z jedzeniem, problemy z komunikacją niewerbalną czy problemy z zachowaniem.

Do kogo skierowane są  studia podyplomowe neurologopedia?

Studia podyplomowe z neurologopedii są przeznaczone dla logopedów, którzy pragną w swojej pracy korzystać z zaawansowanej wiedzy i skutecznych metod terapeutycznych.

Zapisz się na nasze studia i zyskaj nowe umiejętności, które pomogą Ci lepiej wspierać swoich pacjentów!

Sprawdź szczegóły oferty: Studia Podyplomowe Neurologopedia

#Neurologopedia #StudiaPodyplomowe #Logopedia #WsparcieDlaPacjentów #TerapiaMowy #Wiedza #PCUDRzeszów