Zmiany w przepisach prawa dotyczące awansu zawodowego nauczycieli. Uzyskiwanie stopnia nauczyciela dyplomowanego wg nowych przepisów (rozporządzenie MEiN z 2022 r.)

30 wrz 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 90 minut

Tematyka webinarium dotyczy procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego wg nowych przepisów prawa. Nowelizacja ustawy Karta Nauczyciela i rozporządzenie MEiN z dnia 6 września 2022 r. w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli w nowy sposób regulują ubieganie się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Dzięki udziałowi w webinarium nauczyciele poznają niezbędne warunki nadania nauczycielowi mianowanemu stopnia nauczyciela dyplomowanego. Zapoznają się z kryteriami oceny pracy dokonywanej w ostatnim roku pracy przed złożeniem wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego. Będą potrafili przygotować wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dokumentację dołączaną do wniosku. Poznają, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zakończyła się uzyskaniem akceptacji komisji powołanej przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, a w rezultacie – uzyskaniem stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Cele

• Poznanie nowych przepisów  prawa regulujących procedurę awansu zawodowego nauczycieli, którzy ubiegają się stopień nauczyciela dyplomowanego.
  • Przedstawienie niezbędnych warunków nadania nauczycielowi mianowanemu stopnia nauczyciela dyplomowanego.
  • Zapoznanie z kryteriami oceny pracy dokonywanej w ostatnim roku pracy przed złożeniem wniosku o podjęcie postępowania kwalifikacyjnego.
  • Przedstawienie zakresu wymagań dotyczących realizowania zadań lub podejmowania działań na rzecz oświaty oraz ich efektów, których spełnianie jest sprawdzane przez komisję kwalifikacyjną w postępowaniu kwalifikacyjnym na stopień nauczyciela dyplomowanego.
  • Poznanie sposobu przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dołączanej do niego dokumentacji.
  • Zapoznanie ze składem komisji i przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej.

• Nauczyciele, którzy ubiegają się o stopień nauczyciela dyplomowanego według nowych przepisów prawa (rozporządzenie MEiN z 2022 r.),
  • Dyrektorzy szkół i przedszkoli.

mgr Małgorzata Nowińska- Zgurska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 35-letnim stażem pracy, terapeuta pedagogiczny, były doradca metodyczny, recenzent programów edukacyjnych, założycielka Klubu Nauczycieli Nowatorów, autorka licznych innowacji pedagogicznych. Od 2005 r. pracownik nadzoru pedagogicznego, edukator kierowniczej kadry oświatowej. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz wyższymi uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych, jednostek samorządu terytorialnego. Przewodniczy komisjom kwalifikacyjnym dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Uczestniczy w pracach komisji egzaminacyjnych na stopień nauczyciela mianowanego jako przedstawiciel organu sprawującego nadzór pedagogiczny. Jest konsultantem Ministra Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli oraz członkiem Zespołu Pedeutologii przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 80 zł