ABC treningu jedzenia u dzieci o zaburzonym rozwoju - dr Monika Suchowierska-Stephany

70 zł (ograniczona ilość miejsc)
17 wrz 2020
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 90 minut (godzina 19.00)

dr Monika Suchowierska-Stephany

Certyfikowany Analityk Zachowania, Superwizor Behawioralny PLTB; dyplom na Uniwersytecie w Kansas 2003r.; adiunkt w Uniwersytecie SWPS. Od 26 lat prowadzi terapię behawioralną dzieci z autyzmem; od 2005 roku jest Dyrektorem Centrum Wczesnej Interwencji Krok po Kroku; od 2007 - konsultantem w Fundacji KROK PO KROKU; od 2009 - konsultantem merytorycznym Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Krok po Kroku, a od 2017 - dyrektorem Niepublicznego Punktu Przedszkolnego KROK PO KROKU.

Trudności związane z karmieniem są w populacji pediatrycznej dosyć częstym zjawiskiem. Wyniki badań pokazują, że trudności te występują u 45% dzieci typowo rozwijających się, 80% dzieci z opóźnieniem w rozwoju i u blisko 90% dzieci z autyzmem. Zatem stanowią one, ze względu na częstość występowania oraz swój złożony charakter, poważny problem. Literatura przedmiotu podkreśla wagę technik behawioralnych w pracy nad trudnościami w karmieniu. W czasie webinaru prelegentka przedstawi metody stosowanej analizy zachowania wykorzystywane w  pracy nad zmniejszaniem trudności związanych z karmieniem u dzieci o zaburzonym rozwoju. Omówiona zostanie  ocena behawioralna takich trudności (tj. szczegóły sytuacji oraz powodów, dla których dzieci nie chcą jeść pewnych pokarmów) oraz techniki ich niwelowania. Webinar jest przeznaczony dla osób pracujących w placówkach terapeutycznych i oświatowych z dziećmi o zaburzonym rozwoju, u których występują trudności związane z karmieniem.

ABC treningu jedzenia u dzieci o zaburzonym rozwoju

Do celów webinaru należą:

• Omówienie terminologii „trudności związanych z karmieniem” (cel teoretyczny)
  • Omówienie podstaw terapii behawioralnej w kontekście trudności związanych z karmieniem (cel teoretyczny)
  • Przedstawienie procesu pracy nad trudnościami związanymi z karmieniem (cel praktyczny)
  • Wyznaczanie celów w czasie pracy nad trudnościami związanymi z karmieniem (cel praktyczny)
  • Wskazanie metod pracy w przypadku trudności związanych z karmieniem (cel praktyczny)

• Profesjonaliści (m.in., pedagodzy specjalni, psycholodzy, terapeuci) pracujący z dziećmi o nietypowym rozwoju
  • Rodzice
  • Opiekunowie tych dzieci

dr Monika Suchowierska-Stephany

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl