Artystyczne Święta - warsztaty plastyczne

warsztatowa
27 lis 2021
Miejsce szkolenia: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa Czas trwania: Sobota - 27.11.2021r. godz. 9:00 - 12:00
Artystyczne Święta - warsztaty plastyczne

Termin:

27.11.2021 r. Sobota

Godziny: 9:00 - 12:00

Szkolenie jest skierowane do nauczycieli, studentów, którzy poszukują kreatywnych, oryginalnych działań plastycznych i technik do pracy z dziećmi. Podczas szkolenia każdy z uczestników wykona ozdoby bożonarodzeniowe w różnych technikach, które będzie mógł wykorzystać do pracy z dziećmi, uczniami. Wszystkie techniki i sposoby pracy zostaną dokładnie omówione i przedstawione na reprezentacyjnych przykładach. Podczas szkolenia każdy pozna jedną z technik graficznych, jaką jest monotypia. Zostanie ona omówiona i uczestnik wykona serię odbitek graficznych o tematyce świątecznej. Kolejno zostanie zaprezentowana „ekosztuka” w kontekście świąt na przykładzie różnych rodzajów choinek i ozdób świątecznych wykonanych z materiałów recyklingowych. Potem każdy wybierze jedną z możliwych do wykonania choinek i stworzy ją samodzielnie według instruktarzu. Następnie zostaną zaprezentowane inne ozdoby, jak np. bombki, i również będą one wykonane przez każdego z uczestników.

Szkolenie kierowane jest do

• nauczycieli edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej
  • nauczycieli plastyki i techniki,
  • studentów kierunków artystycznych i pedagogicznych.

Po odbytym szkoleniu uczestnik/czka otrzymuje certyfikat wydawany przez Akredytowaną Niepubliczną Placówkę Doskonalenia Nauczycieli posiadającą certyfikat ISO: 9001 na szkolenia, kursy i studia podyplomowe

Plan Szkolenia

• Omówienie technik plastycznych wykorzystanych na zajęciach wraz z materiałami.
  • Poszerzenie umiejętności zastosowania dostępnych środków plastycznego wyrazu i ekspresji.
  • Zdobycie umiejętności tworzenia nowych form plastycznych i ozdób z wykorzystaniem poznanych technik i materiałów.
  • Tworzenie wybranych form, dzieł plastycznych przy wykorzystaniu instruktarzu.
  • Pobudzenie wrażliwości twórczej, estetyki, pomysłowości, kreatywności.

Zapewniamy:

• Materiały szkoleniowe;
  • Zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu;
  • serwis kawowy.

Adrianna Zawadzka – absolwentka Grafiki i Edukacji artystycznej w zakresie sztuk plastycznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie (obecnie Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie). Studentka studiów doktoranckich z Historii macierzystej uczelni. Swoje wykształcenie uzupełniła przez studia podyplomowe z: oligofrenopedagogiki, edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, zarządzania oświatą, tyflopedagogiki, gerontologii i historii sztuki.

Nauczycielka w Zespole Niepublicznych Placówek Oświatowych w Częstochowie, była asystentką na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie na kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych i Grafika. Stypendystka Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Autorka wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych, warsztatów dla dzieci i młodzieży, w tym dla osób z różnymi niepełnosprawnościami. Od lat działa w różnorakich wolontariatach. Ma na swoim koncie ilustracje do książek oraz projekty graficzne, m.in. kalendarza. Laureatka konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Bierze udział w konferencjach i szkoleniach. Kurator wystaw, członek jury w konkursach, redaktor naukowy publikacji książkowych. Angażuje się w pomoc słabszym i pomaga w rozwoju osobom zdolnym.