Awans zawodowy nauczyciela- dyplomowany

28 wrz 2020
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 20.00)

Tematyka webinarium dotyczy procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego. Nowelizacja Karty Nauczyciela i nowe rozporządzenie MEN w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli spowodowały, że nauczyciele, którzy rozpoczynali staż na stopień nauczyciela dyplomowanego przed wejściem w życie tych przepisów, mają obawy, czy właściwie przebiega i pozytywnie zakończy się ich procedura awansowa. Dzięki zdobytej podczas webinarium wiedzy nauczyciele poprawnie opracują sprawozdanie z realizacji planu rozwoju zawodowego, przygotują wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dokumentację dołączaną do wniosku. Będą wiedzieli, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zakończyła się uzyskaniem akceptacji komisji powołanej przez organ sprawujący nadzór pedagogiczny, a w rezultacie – uzyskaniem stopnia nauczyciela dyplomowanego.

Awans zawodowy nauczyciela- dyplomowany

Cele:

• Poznanie przepisów prawa regulujących procedurę awansu zawodowego na stopień nauczyciela dyplomowanego
  • Przedstawienie wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela dyplomowanego
  • Nabycie umiejętności opracowania sprawozdania z realizacji planu rozwoju zawodowego
  • Poznanie sposobu przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dołączanej do niego dokumentacji
  • Zapoznanie z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej

• Rodzice
  • Nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela kontraktowego
  • Opiekunowie stażu
  • Dyrektorzy szkół
  • Nauczyciele

mgr Małgorzata Nowińska- Zgurska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 33-letnim stażem pracy, terapeuta pedagogiczny, doradca metodyczny, recenzent programów edukacyjnych, założycielka Klubu Nauczycieli Nowatorów, autorka licznych innowacji pedagogicznych. Od 2005 r. pracownik nadzoru pedagogicznego, edukator kierowniczej kadry oświatowej. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz wyższymi uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych, jednostek samorządu terytorialnego. Przewodniczy komisjom kwalifikacyjnym dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Przeprowadza badania ewaluacyjne szkół i placówek oświatowych. Jest konsultantem Ministra Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli oraz członkiem Zespołu Pedeutologii przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Prosimy o dokonanie wpłaty do dnia : 28.09.2020r. do godziny 15:00

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł