Awans zawodowy nauczyciela-stażysty na kontraktowego

Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 90 minut

Tematyka webinarium dotyczy procedury awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego. Częste nowelizacje ustawy Karty Nauczyciela i zmiany rozporządzeń MEN w sprawie uzyskiwania stopni awansu zawodowego przez nauczycieli powodują, że nauczyciele, którzy rozpoczynają staż na stopień nauczyciela kontraktowego nie zawsze wiedzą, którymi aktami prawnymi powinni się posługiwać, aby właściwie przebiegała i pozytywnie zakończy się ich procedura awansowa. Dzięki zdobytej podczas webinarium wiedzy nauczyciele poprawnie opracują plan rozwoju zawodowego i sprawozdanie z jego realizacji, przygotują wniosek o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego oraz dokumentację dołączaną do wniosku. Będą wiedzieli, w jaki sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, aby zakończyła się uzyskaniem akceptacji komisji kwalifikacyjnej powołanej przez dyrektora szkoły/przedszkola/placówki, a w rezultacie – uzyskaniem stopnia nauczyciela kontraktowego.

Awans zawodowy nauczyciela-stażysty na kontraktowego

Cele:

• Poznanie przepisów prawa regulujących procedurę awansu zawodowego na stopień nauczyciela kontraktowego
  • Przedstawienie wymagań niezbędnych do uzyskania stopnia nauczyciela kontraktowego
  • Poznanie obowiązków opiekuna stażu
  • Nabycie umiejętności opracowania planu rozwoju zawodowego i sprawozdania z jego realizacji
  • Poznanie sposobu przygotowania wniosku o wszczęcie postępowania kwalifikacyjnego i dołączanej do niego dokumentacji
  • Zapoznanie z przebiegiem rozmowy kwalifikacyjnej

• Rodzice
  • Nauczyciele ubiegający się o stopień nauczyciela kontraktowego
  • Opiekunowie stażu
  • Dyrektorzy szkół
  • Nauczyciele

mgr Małgorzata Nowińska- Zgurska

Absolwentka Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, nauczyciel dyplomowany edukacji wczesnoszkolnej i informatyki z 33-letnim stażem pracy, terapeuta pedagogiczny, doradca metodyczny, recenzent programów edukacyjnych, założycielka Klubu Nauczycieli Nowatorów, autorka licznych innowacji pedagogicznych. Od 2005 r. pracownik nadzoru pedagogicznego, edukator kierowniczej kadry oświatowej. Współpracuje z ośrodkami doskonalenia nauczycieli oraz wyższymi uczelniami, prowadząc zajęcia na kierunkach pedagogicznych. Prowadzi szkolenia dla dyrektorów szkół, rad pedagogicznych, jednostek samorządu terytorialnego. Przewodniczy komisjom kwalifikacyjnym dla nauczycieli ubiegających się o stopień nauczyciela dyplomowanego. Przeprowadza badania ewaluacyjne szkół i placówek oświatowych. Jest konsultantem Ministra Edukacji Narodowej ds. awansu zawodowego i oceny pracy nauczycieli oraz członkiem Zespołu Pedeutologii przy Komitecie Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk.