Skontaktuj się z nami już dziś:
RZESZÓW Tel: 17 740 21 31 Kom: 696 429 796
CZĘSTOCHOWA Tel: 884 215 073
Bezpieczeństwo w Sieci jest tematem bardzo obszernym, obejmującym wiele dziedzin nauki i trudno jest w krótkim czasie przedstawić jego najważniejsze aspekty. Prezentowane webinarium jest próbą wybrania najciekawszych zagadnień z zakresu cyberbezpieczeństwa i przefiltrowania ich pod kątem najczęstszego pojawiania się w rzeczywistości szkolnej. Tematyka proponowanego webinarium skoncentruje się na trzech głównych tematach: podstawowych zasadach bezpiecznego funkcjonowania w Sieci, przykładach wybranych zagrożeń i metodach zabezpieczenia lub unikania możliwych, niebezpiecznych sytuacji. Prezentowany materiał jest bogato ilustrowany przykładami, które są tak dobrane, aby jak najbardziej dotykać rzeczywistości oświatowej
Wiedza wyniesiona przez słuchaczy z webinarium może być wykorzystana wobec podobnych zagrożeń, które spotkają ich w trakcie surfowania w Sieci. Wszyscy, zwłaszcza w obecnym czasie powszechnej pracy zdalnej, korzystają z możliwości technologii teleinformatycznej, nie zawsze zdając sobie sprawę, zarówno z jej możliwości , jak i ograniczeń. Te ograniczenia, to między innymi , oprócz technicznych problemów, które zawsze mogą się zdarzać (np. przejściowe braki zasięgu, problemy z zasilaniem itp.), także wzmożona aktywność cyberprzestępców. Ich celem jest wyszukiwanie podatnych na atak celów i maksymalizacja zysków. Aby to osiągnąć sposoby ataków bardzo często są zmieniane, czasami nieznacznie, przeważnie z uwagi na zamierzony, planowany cel. Mimo tego sposoby zapobiegania jednego rodzaju atakom są podobne. Np. ataki phishingowe, kierowane i optymalizowane do różnych grup ofiar, ale z punktu widzenia mechanizmu ataku bardzo podobne. Podobnie można mówić o kampaniach związanych z dystrybucją malware, ransomware itp. Reasumując, można powiedzieć, że główną korzyścią wynikającą z udziału w webinarium jest poznanie typologii najczęstszych ataków i nauczenie się podstawowych technik zapobiegania.
CELE:
Cele teoretyczne:
Cele poznawcze:
Cele utylitarne (praktyczne):
mgr Maciej Gajewski
Jest specjalistą w zakresie bezpieczeństwa informacji z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie, Politechniki Rzeszowskiej i Krajowej Szkoły Administracji Publicznej, uczestnik szeregu specjalistycznych kursów i szkoleń. W latach 2000-2015 zatrudniony w administracji rządowej Od 6 lat pracuje w sektorze prywatnym zajmując się różnymi aspektami cyberbezpieczeństwa, obecnie głównie audytami bezpieczeństwa i bezpieczeństwem procesowo- proceduralnym. W trakcie kariery zawodowej zdobył bardzo duże doświadczenie zarówno w zakresie zabezpieczania aktywów i budowania bezpiecznych systemów przetwarzania informacji, kontroli i audycie bezpieczeństwa informacji jak i obszarze szkoleniowo dydaktycznym. Jako prelegent występował na najważniejszych polskich konferencjach dotyczących bezpieczeństwa informacji czy cyberbezpieczeństwa (SEMAFOR, SECURE, ENIGMA, SECURITY CASE STUDY). Posiada certyfikaty np. ISO 27001 LA, PRINCE 2 F, ITIL 4 F.
Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku
Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl
Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.
Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010
W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.
REGULAMIN WEBINARIUM
Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.
Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.