Czy dyscyplina może być pozytywna? Jak skutecznie zachęcać uczniów do współpracy? Wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli.

17 sty 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 17:30)

Praca z dziećmi – w przedszkolach i szkołach - to nierzadko codzienne zmagania z rozmaitymi trudnościami wychowawczymi. Uczniowie często stawiają nauczycieli przed takimi wyzwaniami, jak zniechęcenie, brak współpracy, napady złości, kłamstwa, kłótnie, agresja słowna lub fizyczna.

A gdyby tak zmienić nieco sposób stereotypowy sposób postrzegania dyscypliny i potraktować ją jak … uczenie – siebie i innych?

Zapraszamy na webinar, podczas którego uczestnicy będą mogli poznać główne założenia, fundamenty  oraz przykłady narzędzi, komunikatów i rozwiązań, jakie oferuje POZYTYWNA DYSCYPLINA – skuteczne podejście do rodzicielstwa i wychowania, które pomogło już wielu nauczycielom I rodzicom w Polsce i na świecie.

CELE:

- zapoznanie się z 5 fundamentami Pozytywnej Dyscypliny

- pokazanie,  jakie skuteczne narzędzia oferuje

- wskazanie znaczenia roli nauczyciela/pedagoga w kształtowaniu u uczniów konkretnych umiejętności i kompetencji życiowych

- poznanie przykładów niebehawioralnych narzędzi o długofalowym działaniu – zamiast kar i nagród

- nauka rozpoznawania przyczyn niewłaściwego zachowania u uczniów

- pokazanie, że prawdziwa dyscyplina to uczenie

• Nauczyciele,

• pedagodzy,

• dyrektorzy,

• rodzice,

• opiekunowie

• wszyscy inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi – w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

mgr Olga Pośpiech

Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od 4 lat.
Prowadzi swoją stronę FB @pozytywnieolgapospiech

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł