Dofinansowania do szkoleń i studiów podyplomowych dla nauczycieli i innych z sektora oświaty na lata 2022/2023

07 wrz 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 120 minut (godzina 18:00)

Tematyka webinaru ukierunkowana jest na kwestie dotyczące możliwości pozyskiwania refundacji i dofinansowań szkoleń oraz studiów podyplomowych, ze środków Funduszu Pracy oraz funduszy unijnych, przez nauczycieli i innych pracowników sektora oświaty. W szczególny sposób wyeksponowana zostanie rola Krajowego Funduszu Szkoleniowego, jako instrumentu wsparcia pracodawcy i jego pracowników w zakresie kształcenia ustawicznego. Uszczegółowione aspekty podejmowanego zagadnienia odnosić się będą do regulacji prawnych dotyczących kształcenia ustawicznego w ramach KFS, możliwości pozyskania wsparcia przez pracodawców i procedur związanych z ubieganiem się o środki przeznaczone na podnoszenie kwalifikacji zawodowych osób pracujących, w szczególności pracowników sektora oświaty. Przedstawione zostaną praktyczne wskazówki jak starać się o dofinansowanie z KFS. W webinarium przedstawione zostaną również kwestie dotyczące możliwości podnoszenia kwalifikacji przez osoby bezrobotne, przez szkolenia indywidualne, grupowe oraz bony szkoleniowe dla osób do 30 roku życia, a także formy pozyskiwania dofinansowań na kształcenie z funduszy unijnych. Proponowana tematyka jest niezwykle istotna w kontekście współczesnych idei budowania społeczeństwa wiedzy i całożyciowej edukacji, w które wpisuje się postulat doskonalenie kompetencji kadry odpowiedzialnej za edukację. Zdobyta przez uczestników wiedza może przyczynić się do zwiększenia kompetencji w zakresie pozyskiwania środków przeznaczonych na kształcenie pracodawców i ich pracowników, a w efekcie posłużyć optymalizacji ich sytuacji na rynku pracy.

Cele teoretyczne:

• Zapoznanie uczestników z instytucjonalnymi rozwiązaniami, stanowiącymi wsparcie pracodawców i osób pracujących w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych.
  • Charakterystyka głównych tendencji dotyczących potrzeb szkoleniowych nauczycieli i innych pracowników sektora oświaty.

Cele poznawcze:

• Przedstawienie roli Krajowego Funduszu Szkoleniowego jako formy pomocy publicznej.
  • Zapoznanie z regulacjami prawnymi dotyczącymi kształcenia ustawicznego w ramach KFS, możliwościami pozyskiwania wsparcia przez pracodawców oraz procedurami związanymi z ubieganiem się o dofinansowanie podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez pracodawcę i jego pracowników.
  • Przedstawienie możliwości podnoszenia kwalifikacji przez osoby bezrobotne, przez szkolenia indywidualne, grupowe oraz bony szkoleniowe dla osób do 30 roku życia, a także formy pozyskiwania dofinansowań na kształcenie z funduszy unijnych.

Cele praktyczne:

• Wskazanie praktycznych aspektów związanych z procedurą wnioskowania o środki z KFS.
  • Wzmacnianie kompetencji w zakresie pozyskiwania dofinansowania w obszarze podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

• Nauczyciele,

• pedagodzy,

• pracownicy sektorów zajmujących się edukacją dorosłych,

• osoby zarządzające systemem oświaty,

• pracodawcy,

• wszystkie osoby zainteresowane podnoszeniem kwalifikacji zawodowych i pozyskiwaniem środków na ten cel.

dr Joanna Dworakowska

Stopień doktora nauk społecznych w zakresie pedagogiki uzyskała w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II na podstawie pracy doktorskiej „Aktywność społeczna i kulturowa kobiet wiejskich na Podkarpaciu i jej środowiskowe uwarunkowania”. Autorka wielu publikacji naukowych, oscylujących głównie wokół zagadnień zaradności społecznej wobec problemów i zagrożeń związanych z wykluczeniem społecznym młodzieży i dorosłych, diagnozowania środowisk socjalizujących, aktywizacji potencjału rozwojowego społeczności lokalnych i osób zagrożonych marginalizacją w życiu społecznym. Pracuje jako doradca zawodowy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Rzeszowie. Ciągle podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach i konferencjach naukowych.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 80 zł