EMPATYCZNE PODEJŚCIE DO UCZNIA. O komunikacji i współpracy z dziećmi, opartej na akceptacji uczuć.
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
50 zł
Szkolenie online
NAGRANIE
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)
Webinarium

Jak za pomocą empatycznych, pełnych szacunki i zrozumienia komunikatów skutecznie komunikować się z uczniami ?  Jak sprawić, by chcieli z nami rozmawiać i współpracować? Zapraszamy na webinar, podczas którego uczestnicy dowiedzą się, czym jest empatyczne podejście i jakich narzędzi może używać dorosły, aby budować  trwałą relację z dzieckiem, opartej na zrozumieniu  - potrzeb i emocji oraz akceptacji uczuć.

Szkoła i przedszkole bez kar i nagród. (Pozytywna Dyscyplina w praktyce)

  • pokazanie,  jakie są długofalowe rezultaty stosowanie empatycznego podejścia do dzieci 
  • czy wszystkie uczucia są do zaakceptowania, a jakie sposoby ich wyrażania należy ograniczyć 
  • pokazanie, jak wspierać dziecko w przeżywaniu rudnych emocji
  • jak reagować na napady złości uczniów i jak pomagać w samoregulacji
  • jak słuchać aktywnie
  • co mówić, żeby dzieci nas słuchały i do nas mówiły
  • czy można być jednocześnie wyrozumiałym i stanowczym

Adresaci

Nauczyciele, pedagodzy, dyrektorzy, rodzice, opiekunowie oraz wszyscy inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi – w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Prowadzący

Olga Pośpiech

Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od 4 lat. Prowadzi swoją stronę FB  @pozytywnieolgapospiech

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

  • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUM


Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.


Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.