Jak być nauczycielem asertywnym. Czy wystarczy nauczyć się mówić "nie"?
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
50 zł
Szkolenie online
02 gru 2022
18:00
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 18:00)
Webinarium

Na webinar zapraszamy wszystkich, którzy chcą  i potrzebują komunikować się z innymi w sposób bardziej stanowczy. W trakcie spotkania na żywo poszukamy odpowiedzi na pytania, czym  jest asertywność? Jak z szacunkiem, skutecznie, asertywnie i i jednocześnie empatycznie porozumiewać  się z innymi - rodzicami uczniów , a także z dziećmi lub  współpracownikami? Na co zwracać uwagę? Jakich komunikatów używać, a czego unikać? Czy bycie asertywnym to tylko i wyłącznie sztuka mówienia „nie”? Dlaczego tak trudno dbać o swoje granice i wyrażać swoje oczekiwania?  Jak postawa asertywna wpływa na relacje międzyludzkie i na jakie reakcje rozmówcy powinniśmy się przygotować?

Jak być nauczycielem asertywnym. Czy wystarczy nauczyć się mówić "nie"?

CELE: 

- wiedza o tym, czym jest postawa asertywna, a czym uległa lub agresywna

- odpowiedź na pytanie – gdzie są moje granice i jak wyrażać swoje oczekiwania

- umiejętność budowania asertywnych komunikatów

- odpowiadanie na potrzeby swoje i rozmówcy

- praca nad pewnością siebie

Adresaci

  • nauczyciele
  • dyrektorzy

Prowadzący

mgr Olga Pośpiech

Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od 4 lat.
Prowadzi swoją stronę FB @pozytywnieolgapospiech

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

  • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 80 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUM


Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.


Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.