Jak przygotować placówkę oświatową pod kątem BHP?

Dyrektor placówki oświatowej zobowiązany jest dbać o bezpieczne i higieniczne warunki pracy dla nauczycieli oraz nauki dla uczniów. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego zobowiązuje dyrektora do podjęcia szeregu czynności związanych z BHP i PPOŻ. Bezpieczeństwo placówki oświatowej jest bardzo ważne dlatego też istotne jest odpowiednie zabezpieczenie szkoły przez zagrożeniami, w tym zagrożeniami związanymi z COVID-19.

Uczestnicy webinarium dowiedzą się, jak przygotować placówkę oświatową na nowy rok szkolny. Przedstawione informacje w praktyczny sposób przedstawią zakres zadań, jakie należy zrealizować przed 1 września 2020.

Jak przygotować placówkę oświatową pod kątem BHP?

• Cele:

Teoretyczne:

• Zapoznanie z podstawowymi obowiązkami Dyrektora Placówki wynikającymi z Karty Nauczyciela i Kodeksu Pracy
    • Zapoznanie z elementami BHP w placówce oświatowej
  • Poznawcze:

• Przedstawienie obowiązków Dyrektora względem BHP (między innymi kwestie związane ze szkoleniami BHP, przeglądem BHP szkoły i placu zabaw oraz innymi dokumentami)
    • Przedstawienie obowiązków Dyrektora względem BHP (między innymi kwestie związane z przeglądami gaśnic, hydrantów, instalacji, czy organizacji próbnej ewakuacji)
  • Utylitarne (praktyczne):

• Przedstawienie podstawowych dokumentów związanych z organizacją bezpiecznych warunków pracy dla nauczycieli i nauki dla uczniów

• Adresaci
    • Dyrektorzy,

• wicedyrektorzy,

• kierownicy ds. organizacyjnych

Dr hab. Artur Woźny

Czynny Główny inspektor służb BHP, Czynny Inspektor ds. PPOŻ, Międzynarodowy Instruktor Pierwszej Pomocy Przedmedycznej - Certyfikate no. EU-PL10441.

Ukończone studia podyplomowe:

• Zarządzanie oświatą – 2000 r.
  • Zarządzanie firmą i administracją – 2003 r.
  • Zarządzanie bezpieczeństwem i higieną pracy – 2006 r.
  • Zarządzanie w sytuacjach szczególnych – 2010 r.

Autor kilkudziesięciu publikacji w zakresie BHP i PPOŻ. Współautor książki „Podstawowa dokumentacja służb BHP”, „Ocena ryzyka zawodowego”.