Jak wprowadzić dziecko z ASD do szkoły ogólnodostępnej?

20 sie 2020
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 20:00)

Webinar pozwoli odpowiedzieć na pytania nurtujące każdego Nauczyciela rozpoczynającego nowy rok szkolny w klasie z uczniem ze spektrum autyzmu. Są to między innymi:

Jak przygotować się do prowadzenia zajęć w klasie z uczniem ze spektrum autyzmu?

Jakich zachowań możemy spodziewać się po wielomiesięcznej przerwie związanej z pandemią?

Jakie miejsce w klasie powinien zająć uczeń?

Jak i czym motywować ucznia z ASD do aktywnego uczestnictwa w lekcji, kiedy oceny nie działają?

Jakie techniki pomogą utrzymać dyscyplinę w klasie?

Jakie są zadania nauczyciela wspomagającego?

Jak przygotować klasę, jak wytłumaczyć uczniom różnice w sposobie bycia i oceniania?

Jak zapobiegać zachowaniom trudnym?

Co zrobić, kiedy wystąpi zachowanie trudne?

Co zrobić, kiedy zachowanie trudne ucznia wzmacnia cała klasa śmiejąc się, czy dostarczając uwagę?

Co zrobić, kiedy dziecko nie umie się uczyć?

Jakie techniki pozwolą na zrozumiałą komunikację z uczniem?

Jak nawiązać relację z uczniem z ASD?

Webinarium dotyczy uczniów szkoły podstawowej.

Jak wprowadzić dziecko z ASD do szkoły ogólnodostępnej?

W oparciu o rozwiązane problemy, z jakimi mierzyli się Nauczyciele oraz ich Uczniowie ze spektrum autyzmu w szkole w trakcie wieloletniej współpracy- celem webinarium jest praktyczne przedstawienie:

- technik

- sprawdzonych procedur

- autorskich pomysłów

- sposobów motywowania umożliwiających zminimalizowanie trudności czekających   na ucznia z ASD w szkole ogólnodostępnej, a co za tym idzie- zapobieganie zachowaniom trudnym.

• Nauczyciele,

• nauczyciele wspomagający,

• pedagodzy,

• psychologowie szkolni,

• rodzice chcący pogłębić wiedzę o właściwym miejscu w szkole ich dziecka z ASD

mgr Joanna Witkowska

Pedagog, psychoprofilaktyk (z pasji i wykształcenia) wykwalifikowany w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania, certyfikowany trener umiejętności społecznych. Od 2008 roku praktyk w terapii osób ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową. Współpracuje z rodzicami i nauczycielami. Konsultuje szkoły oraz przedszkola w kwestii zachowań uczniów z ASD. Interesuje się szczególnie analizą oraz profilaktyką zachowań niepożądanych. Wieloletni wykładowca PCUD. Autorka szkoleń o tematyce zachowań kontekstowo niepoprawnych. Stale doskonali swój warsztat. Prywatnie: żona oraz mama dwójki dzieci. Uwielbia wędrówki górskie, podróże, podziwianie świata z perspektywy roweru i namiotu, dobrą muzykę oraz fotografowanie.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Prosimy o dokonanie wpłaty do dnia : 20.08.2020 r. do godziny 15:00

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 30 zł