Moje dziecko mnie nie słucha

Cena
Forma
Termin
Status
50
Szkolenie online
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut
Webinarium

Webinarium

"Powtarzam tysiąc razy, a ona dalej nie słucha", "Mówię i mówię i dalej nic", "Prędzej ściana się przesunie, niż wykona moje polecenie" ... Te i im podobne stwierdzenia często słyszę pytając rodziców: "W czy mogę pomóc", kiedy przychodzą z "problemem dziecka niegrzecznego, niesłuchającego, nieuczącego się".  Tylko czy to aby na pewno problem dziecka ? A może to JA DOROSŁY popełniam jakiś błąd w komunikacji ? Tego dowiecie się na tym szkoleniu. Wszystko, o czym sobie powiemy możecie wykorzystać w domu, na ulicy, w samochodzie, podczas posiłku, czy też konstruktywnej kłótni. Dosłownie ... WSZĘDZIE.

Ale pamiętajcie, jest jeden warunek ... To szkolenie jest dla ludzi, którzy są otwarci na zmianę SWOJEGO postępowania. Powiem Wam i pokażę jak mówić, żeby dziecko Was słuchało i jak słuchać, żeby do Was mówiło.

Moje dziecko mnie nie słucha

Cele:

 1. Teoretyczne:

  - Zapoznanie z podstawami analizy transakcyjnej Erica Berne'a,

  - Uświadomienie i ukazanie różnic w przekazie informacji w zależności od poziomu schematów zachowania i odczuwania przybierających formę: Ja – Dorosły, Ja – Dziecko oraz Ja – Rodzic,

   

  Poznawcze:

  - Przedstawienie założeń teoretycznych analizy na konkretnych przykładach z życia wziętych (np. dziecko stłucze szklankę, wymusza zakup zabawki, itp.)

   

  Utylitarne (praktyczne):

  - Nauczenie podstaw rozmowy z dzieckiem w poszanowaniu jego godności i odrębności jako jednostki,

  - Nauczenie sposobów rozwiązania sytuacji trudnej,

  - Omówienie wizyty w gabinecie zabiegowym (lub np. u dentysty) widzianej oczami rodzica i dziecka w kontekście konstruktywnej komunikacji.

Adresaci

 • Adresaci
  • Rodzice,

  • nauczyciele,

  • organizatorzy wypoczynku,

  • wychowawcy kolonijni,

  • pracownicy ośrodków kultury.

Prowadzący

Małgorzata Stopa - Wołowiec

pedagog, psychoprofilaktyk społeczny, terapeuta zaburzeń zachowania, terapeuta pedagogiczny; diagnosta i terapeuta w zakresie autyzmu oraz integracji sensorycznej; terapeuta ręki; terapeuta metody Svietlany Masgutowej w części ustno - twarzowej;

ciągle podnosi kwalifikacje na różnych szkoleniach i konferencjach. Od 14 lat pracuje w szkole jako pedagog - terapeuta, rozwiązując liczne trudności wychowawcze. Pracowała w stowarzyszeniach realizując zadania z zakresu profilaktyki i terapii.  Współpracuje z licznymi placówkami poza oświatowymi oraz prywatnymi gabinetami specjalistycznymi (psycholog, terapeuta, psychiatra, logopeda).

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl


Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

 • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
 • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUMOsoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.