Niegrzeczne zachowania a budowa mózgu . O czym trzeba wiedzieć?

30 lis 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 18:00)

Nauczyciele oraz pozostali dorośli, pracujący z dziećmi w przedszkolach i szkołach w swojej pracy niemal codziennie mierzą się z różnymi trudnościami wychowawczymi. Dzieci stawiają ich przed takimi wyzwaniami, jak zniechęcenie, brak współpracy, napady złości, histerie, kłótnie, agresja słowna lub fizyczna, konflikty i kłótnie. W trakcie webinaru poszukamy wspólnie odpowiedzi na pytania, co kryje się za zachowaniami uczniów i co na nie wpływa, co to znaczy być „grzecznym” i co może kryć się za napadami złości, czy temperament może być wrodzony, czym jest poczucie przynależności i znaczenia. Znajdziemy odpowiedzi na pytania, jak ważna jest relacja, modelowanie, podejście empatyczne, wiedza nt niewłaściwych zachowań .

Niegrzeczne zachowania a budowa mózgu . O czym trzeba wiedzieć?

CELE:

- zapoznanie się z podstawowymi założeniami Pozytywnej Dyscypliny

- wiedza nt. przyczyn niewłaściwych zachowań – analogia góry lodowej

- ćwiczenie umiejętności odnajdywania przyczyń różnych zachowań u uczniów

- wiedza nt. rozwoju i potrzeb dzieci w różnym wieku

- wskazanie znaczenia roli nauczyciela/pedagoga w kształtowaniu u uczniów konkretnych umiejętności i kompetencji życiowych

- wiedza na temat błędnych strategii uzyskiwania przez dzieci przynależności

• nauczyciele
  • pedagodzy
  • dyrektorzy
  • rodzice
  • opiekunowie
  • wszyscy inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi – w żłobkach, przedszkolach i szkołach

mgr Olga Pośpiech

Olga Pośpiech - Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od ponad 4 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku szkolnym.
Prowadzi swoją stronę FB @pozytywnieolgapospiech

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 80 zł