Nowoczesne metody aktywizujące w przedszkolu i szkole podstawowej

Bezpłatne
29 wrz 2021
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)

Metody aktywizujące pozwalają uczniom doświadczać i odkrywać nieznane, czego efektem jest zdobywanie wiedzy.  Nauczyciel stwarza warunki do samodzielnego uczenia się, sam pełni rolę przewodnika i obserwatora czuwając nad odpowiednim przebiegiem procesu nauczania. Po stronie ucznia leży większość czynności związanych z przebiegiem zajęć. Zajęcia prowadzone w taki sposób są nie tylko dużo ciekawsze dla odbiorcy, ale również bardziej efektywne. Oprócz zdobywania wiedzy uczniowie mają okazję negocjować, dyskutować oraz ćwiczyć umiejętność współpracy.  Przykłady aktywności prezentowane podczas webinaru będą dobrane w taki sposób, aby można było je łatwo dostosować do wieku uczniów.

Po spotkaniu każdy uczestnik otrzyma materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej. Zdobytą podczas webinarium wiedzę można wykorzystać do prowadzenia lekcji oraz zajęć pozalekcyjnych.

Nowoczesne metody aktywizujące w przedszkolu i szkole podstawowej

• Wprowadzenie i omówienie rodzajów metod aktywizujących
  • Metody rozwijające wyobraźnię
  • Metody kształtujące umiejętność współpracy
  • Aktywne nauczanie zagadnień matematyczno-przyrodniczych
  • Wykorzystanie gier w edukacji

Nauczyciele uczący w szkole podstawowej i przedszkolu  poszukujący inspiracji i pomysłów na ciekawe zajęcia.

mgr Joanna Obłoza

Nauczycielka, miłośniczka aktywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą. W latach 2014-2019 mocno związana z Programem "Projektor - wolontariat studencki", gdzie jako wolontariuszka prowadziła nieszablonowe zajęcia edukacyjne. Koordynatorka projektów edukacyjnych związanych z aktywną nauką. Pasjonatka eksperymentów - wielokrotnie prezentowała doświadczenia chemiczne szerokiemu gronu odbiorców. Prowadzi szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia na studiach podyplomowych Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Chełmie i Lublinie. Prywatnie miłośniczka kotów.

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 0 zł