Orzeczenia i opinie trafna diagnoza - dokumentacja

12 wrz 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)

Analiza dokumentacji ucznia z orzeczeniem i opinią to jedno z najważniejszych zadań nauczycieli z zakresu udzielania pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Na szkoleniu zostaną omówione podstawy trafnej diagnozy i dokumentacji ucznia z opinią i orzeczeniem. Dodatkowo zostaną przedstawione obowiązku w aspekcie ewaluacji PPP na koniec roku szkolonego.

Orzeczenie a opinia - analiza i interpretacja

W czasie szkolenia zostaną przedstawione i zrealizowane:

- podstawy prawne

- narzędzia i metody pomocne w dostosowaniu wymagań edukacyjnych oraz diagnozie ucznia

- orzeczenia i opinie- podstawowe zagadnienia ( różnice, podobieństwa)

- obowiązująca dokumentacja  z zakresu PPP ( IPET, WOPFU, karata PPP, ewaluacja)

• dyrektorzy szkół
  • nauczyciele wspomagający
  • nauczyciele wychowawcy
  • nauczyciele przedmiotowi
  • pedagodzy szkolni
  • psychologowie szkolni
  • terapeuci
  • rodzice
  • osoby zainteresowane tematem

mgr Angelika Perdek - Chabinowska

Jestem czynnym zawodowo nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem szkolnym oraz doradcą zawodowym, specjalistą terapii pedagogicznej.

Od lat prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych z obszarów: umiejętności miękkie, technik uczenia, autoprezentacji, nowoczesnych metod nauczania, rozwijania kompetencji kluczowych, TIK, pomocy psychologiczno- pedagogicznej, dokumentacji i obowiązujących przepisów,  czy zabaw i gier wprowadzających w świat dziecięcego kodowania, innowacji. Na szkoleniach stawiam nacisk na praktyczne wykorzystanie przedstawianych treści w codziennej pracy dydaktycznej.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

KONTAKT:
E-mail: webinarium@pcud.edu.pl