Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka – praktyczne rady dla Rodziców

13 lip 2020
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 20:00)

Pierwszy wyjazd dziecka na wakacje, obóz, kolonię to duże wyzwanie zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica. Przygotowanie pociechy do wyjazdu oraz kontakty z nim w czasie wakacyjnej rozłąki to sprawdzian kompetencji rodzicielskich i relacji łączących rodzica z dzieckiem. Pierwszy wyjazd dziecka bez rodziców jest uwieńczeniem wieloletniej pracy nad samodzielnością młodego człowieka. Celem webinarium jest wskazanie możliwych postaw wobec samodzielnego wakacyjnego wyjazdu oraz udzielenie praktycznych wskazówek, które pomogą rodzicom przygotować siebie i dziecko do tego wydarzenia.

Pierwszy samodzielny wyjazd dziecka – praktyczne rady dla Rodziców

Cele:

- wskazanie postaw dzieci i rodziców wobec samodzielnego wyjazdu

- określenie mogących się pojawić trudności przed i w trakcie wakacyjnej rozłąki

- udzielenie praktycznych wskazówek przygotowujących dziecko do wyjazdu

- wdrożenie w zasady prawidłowej i wspierającej komunikacji z dzieckiem

- uwrażliwienie na błędy popełniane przez rodziców

- poszerzenie kompetencji rodzicielskich

- wskazanie metod interwencji rodzicielskiej w przypadku wystąpienia w czasie samodzielnego wyjazdu sytuacji trudnej

• Adresaci
    • Rodzice,

• nauczyciele,

• organizatorzy wypoczynku,

• wychowawcy kolonijni,

• pracownicy ośrodków kultury.

Monika Wójcik

Pedagog, logopeda, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, nauczyciel-terapeuta.

8 lat doświadczenia zawodowego – praca w przedszkolu, szkole, poradni psychologiczno – pedagogicznej, ośrodku pomocy społecznej.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Prosimy o dokonanie wpłaty do dnia : 13.07.2020 r. do godziny 15:00

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 29 zł