Planowanie terapii oraz opracowywanie scenariuszy w oparciu o Trening Umiejętności Społecznych

16 wrz 2020
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)

Czym jest Trening Umiejętności Społecznych? Komu jest dedykowany? Jakie są formy TUS? Jak dobierać grupy? Jak planować terapię? Jakie są niezbędne techniki do utrzymania dyscypliny na TUS-ach? Jakie techniki pozwalają na systematyczną pracę z emocjami? W oparciu o jakie zasady tworzymy scenariusze zajęć TUS (na przykładach)?

Treść webinarium jest ukierunkowana w szczególności na wsparcie terapeutów, pedagogów, nauczycieli oraz rodziców zaniepokojonych nieadekwatnym rozwojem sfery społeczno- emocjonalnej dzieci oraz zaprezentowaniem rozwiązania terapeutycznego jakim jest TUS. Celem webinaru jest również edukowanie i szerzenie profilaktyki nieprawidłowości w rozwoju społeczno- emocjonalnym dzieci. Webinar pomoże w obserwacji i identyfikacji niepokojących sygnałów występujących u dziecka w obrębie rozwoju sfery społeczno-emocjonalnej,  które mogą stanowić podstawę do skierowania go na dalszą obserwację, diagnostykę specjalistyczną, a w efekcie terapię. Przekaz zajęć może ponadto stanowić wskazówki dla rodziców, którzy na bieżąco kontrolują rozwój społeczno- emocjonalny swojego dziecka.

• Uczestnik szkolenia zapozna się z ogólnymi zasadami prowadzenia TUS Będzie potrafił wyłonić dziecko z trudnościami w rozwoju społeczno-emocjonalnym i zakwalifikować je na zajęcia TUS.
  • Zapozna się z prezentowanymi scenariuszami zajęć
  • Zapozna się z technikami nazywania, wyrażania oraz radzenia sobie przez dziecko z przykrymi emocjami.
  • Dowie się jak wesprzeć dzieci w sferze społeczno-emocjonalnej po powrocie do rzeczywistości przedszkolnej i szkolnej po pandemii.
  • Dotyczy dzieci w wieku szkolnym

• Terapeuci
  • Nauczyciele
  • Pedagodzy
  • Rodzice/ opiekunowie
  • Osoby zainteresowane

mgr Joanna Witkowska

Pedagog, psychoprofilaktyk (z pasji i wykształcenia) wykwalifikowany w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania, certyfikowany trener umiejętności społecznych. Od 2008 roku praktyk w terapii osób ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową. Współpracuje z rodzicami i nauczycielami. Konsultuje szkoły oraz przedszkola w kwestii zachowań uczniów z ASD. Interesuje się szczególnie analizą oraz profilaktyką zachowań niepożądanych. Wieloletni wykładowca PCUD. Autorka szkoleń o tematyce zachowań kontekstowo niepoprawnych. Stale doskonali swój warsztat. Prywatnie: żona oraz mama dwójki dzieci. Uwielbia wędrówki górskie, podróże, podziwianie świata z perspektywy roweru i namiotu, dobrą muzykę oraz fotografowanie.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Prosimy o dokonanie wpłaty do dnia : 14.09.2020r. do godziny 15:00

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 40 zł