Planowanie terapii oraz opracowywanie scenariuszy w oparciu o Trening Umiejętności Społecznych
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
40 zł
Szkolenie online
16 wrz 2020
19:00
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)
Webinarium

Czym jest Trening Umiejętności Społecznych? Komu jest dedykowany? Jakie są formy TUS? Jak dobierać grupy? Jak planować terapię? Jakie są niezbędne techniki do utrzymania dyscypliny na TUS-ach? Jakie techniki pozwalają na systematyczną pracę z emocjami? W oparciu o jakie zasady tworzymy scenariusze zajęć TUS (na przykładach)?

Treść webinarium jest ukierunkowana w szczególności na wsparcie terapeutów, pedagogów, nauczycieli oraz rodziców zaniepokojonych nieadekwatnym rozwojem sfery społeczno- emocjonalnej dzieci oraz zaprezentowaniem rozwiązania terapeutycznego jakim jest TUS. Celem webinaru jest również edukowanie i szerzenie profilaktyki nieprawidłowości w rozwoju społeczno- emocjonalnym dzieci. Webinar pomoże w obserwacji i identyfikacji niepokojących sygnałów występujących u dziecka w obrębie rozwoju sfery społeczno-emocjonalnej,  które mogą stanowić podstawę do skierowania go na dalszą obserwację, diagnostykę specjalistyczną, a w efekcie terapię. Przekaz zajęć może ponadto stanowić wskazówki dla rodziców, którzy na bieżąco kontrolują rozwój społeczno- emocjonalny swojego dziecka.

Planowanie terapii oraz opracowywanie scenariuszy w oparciu o Trening Umiejętności Społecznych

 • Uczestnik szkolenia zapozna się z ogólnymi zasadami prowadzenia TUS Będzie potrafił wyłonić dziecko z trudnościami w rozwoju społeczno-emocjonalnym i zakwalifikować je na zajęcia TUS.
 • Zapozna się z prezentowanymi scenariuszami zajęć
 • Zapozna się z technikami nazywania, wyrażania oraz radzenia sobie przez dziecko z przykrymi emocjami.
 • Dowie się jak wesprzeć dzieci w sferze społeczno-emocjonalnej po powrocie do rzeczywistości przedszkolnej i szkolnej po pandemii.
 • Dotyczy dzieci w wieku szkolnym

Adresaci

 • Terapeuci
 • Nauczyciele
 • Pedagodzy
 • Rodzice/ opiekunowie
 • Osoby zainteresowane

Prowadzący

mgr Joanna Witkowska

Pedagog, psychoprofilaktyk (z pasji i wykształcenia) wykwalifikowany w zakresie Stosowanej Analizy Zachowania, certyfikowany trener umiejętności społecznych. Od 2008 roku praktyk w terapii osób ze spektrum autyzmu oraz innymi niepełnosprawnościami. Prowadzi terapię indywidualną oraz grupową. Współpracuje z rodzicami i nauczycielami. Konsultuje szkoły oraz przedszkola w kwestii zachowań uczniów z ASD. Interesuje się szczególnie analizą oraz profilaktyką zachowań niepożądanych. Wieloletni wykładowca PCUD. Autorka szkoleń o tematyce zachowań kontekstowo niepoprawnych. Stale doskonali swój warsztat. Prywatnie: żona oraz mama dwójki dzieci. Uwielbia wędrówki górskie, podróże, podziwianie świata z perspektywy roweru i namiotu, dobrą muzykę oraz fotografowanie.

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

Prosimy o dokonanie wpłaty do dnia : 14.09.2020r. do godziny 15:00

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

 • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 40 zł
 • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 65 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUM


Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.


Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.