Początkujący logopeda

Cena
Forma
Termin
Status
100
warsztatowa
21 sty 2022
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, w godzinach 16:30 - 19:30
Opis szkolenia

Termin: 21.01.2022 r.

Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne,  w godzinach  16:30 - 19:30

Koszt: 100zł

Miejsce: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, ul. Wały Dwernickiego 117/121,

42-202 Częstochowa,

Zapisy: tel. 884 215 073; czestochowa@pcud.edu.pl

Początkujący logopeda boryka się z wieloma trudnościami w swojej pracy. Logopeda to zawód dynamiczny, wymaga ciągłego dokształcania się, samo dokształcenia. Podczas pierwszego spotkania z pacjentem, podczas stawiania diagnozy często się zastanawiamy, który dobrać test diagnostyczny. Jak połączyć nawiązanie kontaktu z małym dzieckiem i jednocześnie uzyskać jak najwięcej informacji dotyczących rozwoju mowy. Na szkoleniu przedstawię propozycje zabaw, dzięki którym sprawniej przeprowadzimy badanie logopedyczne. Zaprezentowany zostanie krótki opis poszczególnych testów diagnostycznych i odpowiedź na nurtujące pytanie początkującego logopedy: który test mam wybrać? Omówię zarówno testy pełnego badania mowy jak i przesiewowe testy, które mogą być wykorzystywane w przedszkolach. Uczestnicy szkolenia nabędą umiejętności jak skutecznie napisać plan terapii. Na co należy zwrócić uwagę podczas stawiania diagnozy. Przedstawię przykładowe opinie logopedyczne, diagnozy logopedyczne. Każdy logopeda powinien w swojej pracy stworzyć komplet dokumentów, które będą zabezpieczeniem w kwestiach formalnych i prawnych a także przyspieszą pracę a dzięki temu zaoszczędzą czas.

Podczas szkolenia scharakteryzuję temat prowadzenia dokumentacji w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz  w placówkach medycznych.

Zapewniamy:

  • Materiały szkoleniowe
  • Zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu


Plan szkolenia

  • Wskazówki dotyczące wyboru odpowiedniego testu diagnostycznego ( test badania mowy, test połykania, test dyzartrii, test badania mowy afatyków)
  • Wskazówki do sporządzenia planu terapii
  • Wskazówki do napisania opinii logopedycznej
  • Diagnoza logopedyczna- jak łatwo można się pomylić
  • Wskazówki do prowadzenia dokumentacji

Adresaci

  • Logopedzi
  • Studenci Logopedii

Prowadzący

Joanna Dziopa

Neurologopeda, tyflopedagog. 

Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Specjalizuje się w zakresie wczesnej interwencji logopedycznej, zaburzeń mowy u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, dyzartrią, niesamoistnego opóźnienia rozwoju mowy oraz niedokształcenia mowy pochodzenia korowego.