Praca z maluszkami 0-3 - na co szczególnie zwracać uwagę? Potrzeby, budowanie więzi, normy rozwojowe, zachęcanie do samodzielności i współpracy

18 maj 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 17:00)

Praca z dziećmi do trzeciego roku życia to nie lada wyzwanie dla ich opiekunów.

Zapraszamy na nasz webinar, podczas którego omówimy, jakie kwestie są najbardziej istotne podczas pracy z maluchami. Na co zwracać szczególną uwagę, pracując w żłobku lub z najmłodszą grupą w  przedszkolu ? Co jest naturalnym etapem rozwoju dziecka, a co wyzwaniem wychowawczym? Czego potrzebują od nas maluchy, aby rozwijać się prawidłowo i nabywać konkretne umiejętności życiowe? Jak je wspierać, by czuły się samodzielne, autonomiczne i bezpieczne? I co na to podejście „Pozytywna Dyscyplina”?

CELE:

- zapoznanie się z podstawowymi założeniami Pozytywnej Dyscypliny

- wiedza nt. rozwoju i potrzeb dzieci w wieku 0-3

- rola więzi i bycia w relacji z dzieckiem jako warunek jego prawidłowego rozwoju

- wskazanie znaczenia roli nauczyciela/pedagoga w kształtowaniu u uczniów konkretnych umiejętności i kompetencji życiowych

- umiejętność odróżniania potrzeb od zachcianek

- wiedza nt. przyczyn trudnych zachowań dziecka

- wskazówki do pracy z dziećmi i przykłady empatycznych narzędzi , pomocnych w codziennym życiu

• nauczyciele
  • pedagodzy
  • dyrektorzy
  • rodzice
  • opiekunowie
  • wszyscy inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi – w żłobkach, przedszkolach

mgr Olga Pośpiech

Edukatorka Pozytywnej Dyscypliny dla nauczycieli przedszkolnych i szkolnych oraz rodziców. Od 3 lat organizuje warsztaty i szkolenia. Pedagog. Wiedzę i doświadczenie zdobywała będąc przez 6 lat dyrektorką Niepublicznego Przedszkola Neo Montessori Kids w Częstochowie. Absolwentka rocznego kursu nt. pedagogiki Marii Montessori dla przedszkoli, organizowanego przez Polski Instytut Montessori w Warszawie.  Ukończyła kursy i szkolenia z zakresu pedagogiki, psychologii, komunikacji i rozwoju osobistego. Mama dwóch chłopców w wieku wczesnoszkolnym, praktykująca Pozytywną Dyscyplinę od 4 lat.
Prowadzi swoją stronę FB @pozytywnieolgapospiech

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 80 zł