Przyczyny zaburzeń mikcji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

02 gru 2021
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 18.00)

UWAGA!!! Z POWODU NAGŁEJ CHOROBY PROWADZĄCEJ WEBINAR PRZENIESIONY NA INNY TERMIN. INFORMACJE WKRÓTCE

Zaburzenia oddawania moczu mogą mieć różną etiologię. Większość przypadków ma charakter izolowanego moczenia nocnego. Oszacowano, że w grupie wiekowej 4-latków moczy się w łóżko co trzecie dziecko, w wieku 5-6 lat co piąte dziecko, a u 7-latków problem dotyka co dziesiąte dziecko. U 15% dzieci obserwuje się inne zaburzenia mikcji niż moczenie nocne.

Przyczyny zaburzeń mikcji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Uczestnicząc w naszym Webinarze poznacie:

• podstawy anatomii i neurofizjologii układu moczowego,
  • podział zaburzeń układu moczowego,
  • metody diagnostyczne oraz metody leczenia zaburzeń mikcji u dzieci,
  • porady terapeutyczne jak pracować z dzieckiem z zaburzeniami mikcji.

• psychologowie,
  • fizjoterapeuci,
  • terapeuci SI,
  • terapeuci zajęciowi,
  • rodzice, opiekunowie
  • wszyscy zainteresowani tematem

mgr Kinga Symela

Fizjoterapeuta, terapeuta i diagnosta SI, terapeuta ręki oraz odruchów pierwotnych i posturalnych, technik masażysta.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł