Przyczyny zaburzeń mikcji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - postępowanie diagnostyczno - terapeutyczne
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
50 zł
Szkolenie online
26 maj 2022
18:00
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 18.00)
Webinarium

Nietrzymanie przez dzieci moczu to w Polsce drugi, zaraz po schorzeniach alergicznych, przewlekły problem zdrowotny. Szacuje się, że w naszym kraju ok. 300tys dzieci cierpi z powodu kłopotów z mikcją. 

Biorąc udział w zorganizowanym przez nas webinarze, dowiedzą się Państwo jak prawidłowo zdiagnozować zaburzenia mikcji, jakie są najczęstsze przyczyny tejże przypadłości oraz jak ustalić schemat postępowania terapeutycznego w takim przypadku. Problem nietrzymania moczu u dzieci często ma podłoże, które wymaga wiedzy interdyscyplinarnej dlatego nasza specjalistka z tej dziedziny przybliży Państwu aspekty związane z anatomią i patofizjologią, zagadnienia kliniczne, psychologiczne, zaburzenia integracji sensorycznej oraz zaburzenia odruchów pierwotnych, które mogą wpływać na problemy z mikcją.

Zaburzenia oddawania moczu mogą mieć różną etiologię. Większość przypadków ma charakter izolowanego moczenia nocnego. Oszacowano, że w grupie wiekowej 4-latków moczy się w łóżko co trzecie dziecko, w wieku 5-6 lat co piąte dziecko, a u 7-latków problem dotyka co dziesiąte dziecko. U 15% dzieci obserwuje się inne zaburzenia mikcji niż moczenie nocne.

Przyczyny zaburzeń mikcji u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym - postępowanie diagnostyczno - terapeutyczne

Uczestnicząc w naszym Webinarze poznacie: 

 • podstawy anatomii i neurofizjologii układu moczowego, 
 • podział zaburzeń układu moczowego, 
 • metody diagnostyczne oraz metody leczenia zaburzeń mikcji u dzieci,
 • porady terapeutyczne jak pracować z dzieckiem z zaburzeniami mikcji.

Adresaci

 • psychologowie,
 • fizjoterapeuci,
 • terapeuci SI,
 • terapeuci zajęciowi,
 • rodzice, opiekunowie
 • wszyscy zainteresowani tematem

Prowadzący

mgr Kinga Symela

Magister fizjoterapii z 12letnim stażem pracy zarówno z pacjentami dorosłymi jak i dziećmi. Swoje doświadczenie zawodowe zdobywała pracując w szpitalach oraz prywatnych placówkach zdrowotnych. Od 5 lat zajmuje się pracą z małymi pacjentami prowadząc diagnozy i terapie integracji sensorycznej, terapię odruchów, terapię ręki. Szczególną uwagę poświęca dzieciom z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz z wadami genetycznymi. Od 10 lat pracuje także jako wykładowca, prowadzi liczne kursy i szkolenia z zakresu anatomii, fizjoterapii, masażu i integracji sensorycznej.  

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 30 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

 • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
 • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 80 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUM


Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.

KONTAKT:
E-mail: webinarium@pcud.edu.pl 

nr.tel: 888 299 003


Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.