Uczeń on-line. Co uczniowie właściwie robią w sieci?

Bezpłatne
01 gru 2021
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 18.00)

Nie możemy udawać, że Internet stał się jednym z obszarów funkcjonowania naszych uczniów. Tam są obecni, uczą się, budują i wzmacniają relacje, tam toczy się część ich życia. To co pozostaje nam dorosłym to pomóc im nie zagubić się w tej przestrzeni. Dla wielu z nas to wyzwanie. Podejmiemy nad tym refleksję.

Uczeń on-line. Co uczniowie właściwie robią w sieci?

CELE:

• Zapoznanie się z aktualnymi badaniami na temat obecności nastolatków w sieci.
  • Rozpoznanie znaków ostrzegawczych dotyczących nadmiernego korzystania z sieci.
  • Wskazanie na niepokojące sytuacje związane z nadmiernym korzystaniem z Internetu.
  • Poznanie sposobów wspomagania ucznia w tym obszarze.
  • Propozycja rozmowy z uczniem.

• wychowawcy
  • rodzice
  • opiekunowie
  • wszyscy inni specjaliści, pracujący na co dzień z dziećmi – w szkołach