Warsztat pracy logopedy

Cena
Forma
Termin
Status
100
warsztatowa
08 cze 2022
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, ul. Wały Dwernickiego 117/121, 42-202 Częstochowa Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne, w godzinach 16:30 - 19:30
Opis szkolenia

Termin: 08.06.2022 r.

Czas trwania: 4 godziny dydaktyczne,  w godzinach  16:30 - 19:30

Koszt: 100zł

Miejsce: Częstochowski Park Przemysłowo-Technologiczny, ul. Wały Dwernickiego 117/121,

42-202 Częstochowa,

Zapisy: tel. 884 215 073; czestochowa@pcud.edu.pl

Uczestnicy szkolenia będą mieli możliwość zapoznania się z metodami pracy , które można wykorzystać podczas terapii logopedycznej zarówno z dziećmi z opóźnionym rozwojem mowy, dyslalią jak i osobami z niepełnosprawnością intelektualną. Omówię ćwiczenia aparatu artykulacyjnego, fonacyjnego jak i oddechowego. Zaprezentuje Państwu wybrane pomoce dydaktyczne niezbędne podczas prowadzenia terapii logopedycznej. Przedstawię zasady stosowania masażu logopedycznego. Podczas szkolenia uczestnicy będą mieli możliwość przeprowadzenia technik masażu, a tym samym poszerzą swój warsztat pracy oraz kompetencje w zakresie udzielania pomocy. Przybliżę również tematykę z zakresu etapów wywoływania głosek wg normy wiekowej, przyczyn nieprawidłowości oraz następstw opóźnień w nabywaniu kompetencji językowych.  Rozwój dziecka powinien przebiegać w sposób harmonijny, moment nabywania  każdej umiejętności powinien mieścić się w ogólnie przyjętych normach czasowych. Początkujący logopeda boryka się z wieloma pytaniami, często wiele zagadnień bywa niejasnych. Omówię wybrane zmiany anatomiczne w budowie aparatu artykulacyjnego. Wyjaśnię, które ćwiczenia będą pomocne podczas wywoływania poszczególnych głosek w oparciu o daną zmianę w budowie jamy ustnej. na części warsztatowej uczestnicy będą mieli możliwość  potrenowania i wypróbowania zarówno ćwiczeń logopedycznych jak  masaży logopedycznych.

 Uczestnicy szkolenia proszeni są o zabranie ze sobą: małego lusterka oraz rękawiczek jednorazowych ( 2/3 pary).

Zapewniamy:

  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
  • zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu

Plan szkolenia

  • Omówienie ćwiczeń artykulacyjnych, fonacyjnych oraz oddechowych
  • Etapy wywoływania głosek
  • Zmiany anatomiczne narządów aparatu mowy- dobór ćwiczeń
  • Masaż logopedyczny
  • Dobór pomocy dydaktycznych wspomagających terapię logopedyczną

Adresaci

  • Logopedzi
  • Studenci Logopedii
  • Terapeuci

Prowadzący

Joanna Dziopa

Neurologopeda, tyflopedagog. 

Na co dzień pracuje w Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej. Specjalizuje się w zakresie wczesnej interwencji logopedycznej, zaburzeń mowy u dzieci z uszkodzeniami ośrodkowego układu nerwowego, dyzartrią, niesamoistnego opóźnienia rozwoju mowy oraz niedokształcenia mowy pochodzenia korowego.