Zabawy ruchowe a prawidłowy rozwój dziecka

Tematem webinarium jest prawidłowy rozwoju dziecka wspierany przez  zabawy ruchowe. Dowiemy się czym jest dobrze dobrana zabawa, dlaczego jest tak istotna oraz jaki  wywiera wpływ  na rozwój dziecka. Poznamy zasady organizacji przestrzeni i główne założenia terapeutyczne. Przedstawione zostaną rozwiązania i wskazówki dla rodzica, nauczyciela, terapeuty. Dodatkowo, poznamy metody zabawy przez ruch w odniesieniu do konkretnych dysfunkcji. Jest to niezmiernie ważna problematyka biorąc pod uwagę współczesne trudności z aktywnym wykorzystywaniem czasu, właściwym doborem aktywności i prawidłowym rozwojem dziecka. Dzięki webinarium dowiecie się Państwo jak się bawić aby zabawa stała się terapeutyczną aktywnością.

Zabawy ruchowe a prawidłowy rozwój dziecka

Cele:

• Wyjaśnienie definicji: prawidłowego rozwoju dziecka, zabawy, ruchu
  • Uświadomienie rodzicom , terapeutom, nauczycielom, istoty włączania zabawy w edukację. I terapię
  • Zachęcenie do modyfikowania znanych dzieciom zabaw
  • Organizowanie przestrzeni dziecku tak aby zachęcać do aktywności ruchowych
  • Przedstawienie zabawek i zabaw terapeutycznych

• Nauczyciele
  • Wychowawcy
  • Rodzice
  • Terapeuci

mgr Małgorzata Żuk

Terapeuta zajęciowy i opiekun rodzinny, oligofrenopedagog-kwalifikowany w diagnozie, terapii, edukacji i rewalidacji dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu , terapeuta ręki, .Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi z zaburzeniami i dysfunkcjami. Pracowała zarówno w poradni jak i na oddziałach: neurologicznym, ogólnoustrojowym oraz w ambulatorium. Prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe a także webinary i wykłady dla słuchaczy PCUD.