Zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalno-społeczne. Podstawowe założenia i pomysły na realizację

19 sty 2022
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)

Szkolenie jest wsparciem nauczycieli i specjalistów prowadzących w szkołach zajęcia rozwijające umiejętności społeczno-emocjonalne nauczycieli rozpoczynających pracę w tym zakresie. Na szkoleniu zostaną przedstawione prawne aspekty prowadzenia zajęć z zakresu rozwijania umiejętności uczenia się oraz gotowe pomysły do realizacji z uczniami.

Zostaną omówione punkty:

1. Pomoc psychologiczno- pedagogiczna w zakresie umiejętności społeczno-emocjonalnych.
  2. Zasady organizacji zajęć- obligatoryjne zadania, przepisy prawa.
  3. Pomysły i inspiracje do wdrożenia na zajęciach z zakresu umiejętności społeczno-emocjonalnych.

UCZESTNICY:

1.Poznają podstawy prawne organizacji zajęć z zakresu rozwijania kompetencji społeczno-emocjonalnych.
2. Nauczą się sprawnie i efektywnie organizować pomoc psychologiczno-pedagogiczną w zakresie podjętych działań.
3. Wzmocnią kompetencje miękkie w zakresie funkcjonowania społeczno-emocjonalnego.
4. Otrzymają  inspiracje dotyczące zajęć rozwijających kompetencje społeczno-emocjonalne.

• Nauczyciele,
  • pedagodzy,
  • rodzice dzieci,
  • specjaliści terapii pedaogicznej
  • opiekunowie,
  • terapeuci

mgr Angelika Perdek Chabinowska

Jestem czynnym zawodowo nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej, pedagogiem szkolnym oraz doradcą zawodowym, specjalistą terapii pedagogicznej. Od lat prowadzę szkolenia dla rad pedagogicznych z obszarów: umiejętności miękkie, technik uczenia, autoprezentacji, nowoczesnych metod nauczania, rozwijania kompetencji kluczowych, TIK, pomocy psychologiczno- pedagogicznej, dokumentacji i obowiązujących przepisów,  czy zabaw i gier wprowadzających w świat dziecięcego kodowania, innowacji. Na szkoleniach stawiam nacisk na praktyczne wykorzystanie przedstawianych treści w codziennej pracy dydaktycznej.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł