Zakłócenia w mowie i komunikacji u dziecka z ASD

27 lis 2020
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut (godzina 19.00)

Podczas szkolenia przedstawiona zostanie charakterystyka zakłóceń w mowie i komunikacji osób ze spektrum autyzmu z punktu widzenia literatury przedmiotu, w tym odnosząca się do deficytów: ilościowych, jakościowych, w pragmatycznym użyciu języka oraz w komunikacji niewerbalnej, a także - na zasadzie kontrastu - z punktu widzenia osób ze spektrum autyzmu. Porównanie takie pozwala osobom neurotypowym zmienić ocenę opisanych deficytów/ odmienności w mowie i komunikacji, jakie prezentują osoby z ASD. Przedstawione zostaną również nagrania audio dokumentujące wybrane nieprawidłowości. Informacje te powinny stanowić ważne wskazówki dla rodziców, terapeutów, a przede wszystkim logopedów pracujących na co dzień z osobami z ASD. Dzięki nim zdobędą wiedzę:

• na co zwrócić uwagę w diagnozie,
  • jakie zjawiska językowe mieszczą się w normie, a które powinny niepokoić,
  • nad czym należy pracować i jakie sfery usprawniać.

Zakłócenia w mowie i komunikacji u dziecka z ASD

Zapoznanie się uczestników z problematyką nieprawidłowości w mowie i komunikacji u osób z ASD.

Uczestnik szkolenia zapozna się z pojęciami i przykładami:

• deficytów ilościowych
  • deficytów jakościowych
  • deficytów w pragmatycznym użyciu języka
  • deficytów w komunikacji niewerbalnej

a ponadto pozwoli:

• uwrażliwić się na trudności w mowie i komunikacji doświadczane przez osoby z ASD
  • nabyć wiedzę, na co zwrócić szczególną uwagę podczas diagnozy i terapii z zakresu mowy i komunikacji u osób z ASD

• logopedzi / neurologopedzi
  • terapeuci
  • nauczyciele
  • pedagodzy
  • rodzice/opiekunowie dzieci
  • osoby zainteresowane

mgr Katarzyna Tokarz

neurologopeda, pedagog, pracuje w Poradni Autyzmu Dzieci w Rzeszowie. Diagnosta i terapeuta, od 12 lat prowadząca terapie i diagnozy osób z całościowymi zaburzeniami rozwojowymi. Wykładowca w Podkarpackim Centrum Usług Dydaktycznych. Systematycznie podnosi swoje kwalifikacje, uczestnicząc w szkoleniach i konferencjach dotyczących problematyki ASD.

Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

• Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł