Zamień lekcję w przygodę – Escape room w szkole

Cena
Forma
Termin
Status
Szkolenie bezpłatne
warsztatowa
25 paź 2019
Rekrutacja
zakończona
Miejsce szkolenia: podane w SMS Czas trwania: 4 godziny
Opis

informację o zgłoszeniu otrzymają osoby do dnia 22.10.2019 r. w formie SMS. Osoby, które nie otrzymały wiadomości SMS, nie zostały zakwalifikowane na szkolenie

Szkolenie dla nauczycieli i edukatorów, którzy szukają innowacyjnych metod i narzędzi pracy z dziećmi i młodzieżą. Udział w  lekcji z wykorzystaniem elementów pokoju zagadek to okazja do nauki, współpracy i świetnej zabawy. Oprócz zdobywania i wykorzystywania wiedzy w praktyce dzieci podejmują decyzje, dyskutują i działają pod presją czasu. W tematykę zabawy można wpleść temat dotyczący dowolnego przedmiotu szkolnego, zaangażować sprzęt multimedialny, możliwości są nieograniczone. Ponadto raz opracowane mechanizmy i zadania mogą służyć wielokrotnie i być podstawą do realizacji ciekawych zajęć dla kilku grup.

Dla kogo?

Szkolenie przeznaczone jest dla nauczycieli przedmiotów ścisłych i humanistycznych, wychowawców kolonijnych, pedagogów, bibliotekarzy, pracowników świetlic, animatorów. Jednym słowem wszystkich poszukujących nowych umiejętności i inspiracji do pracy.


Plan szkolenia

  • Wprowadzenie i omówienie mechaniki działania Escape Roomu.
  • Rozgrywka. Uczestnicy szkolenia podzieleni na grupy będą mieli okazję wziąć udział w przykładowej rozgrywce.
  • Omówienie gry, typów zadań, przedstawienie podobnych rozwiązań. 
  • Tworzenie własnych zadań/rekwizytów

Prowadząca

Trener: Joanna Niemiec – nauczycielka, trenerka, tutorka, pasjonatką pracy z młodzieżą. Zapalona organizatorka, koordynatorka projektów edukacyjnych. Związana z Programem „Projektor – wolontariat studencki” od 5 lat. Pracuje z dziećmi i młodzieżą prowadząc zajęcia naukowe, animacyjne oraz warsztaty kompetencji miękkich. Angażuje i szkoli wolontariuszy do prowadzenia zajęć w szkołach.


  • materiały szkoleniowe w wersji elektronicznej
  • zaświadczenia uczestnictwa w szkoleniu