Gra! Zabawa! Nauka! Wykorzystanie Kart Grabowskiego jako element wsparcia procesu kształcenia w klasach I-III


Karty Grabowskiego w Rzeszowie

Podkarpackie Centreum Usług Dydaktycznych nawiązało współpracę z Mateuszem Grabowskim, który jest właścicielem posiadającym prawa autorskie do KART GRABOWSKIEGO. Karty Grabowskiego to sprawdzony sposób na naukę liczenia i tabliczki mnożenia przez zabawę. Istnieją już ponad 20 lat i z sukcesem stosowane są w setkach szkół w całej Polsce. Dzięki nim nauczyciele mogą przeprowadzać angażujące zabawy dla dzieci. Dzieci grając w Karty Grabowskiego tak naprawdę się bawią i nawet nie zauważają, że się uczą. 

 


Dla kogo są te karty?

Karty wykorzystywane są przez nauczycieli przedszkola, edukacji wczesnoszkolnej oraz nauczycieli matematyki. Sprawdzają się jako stały element zajęć pozalekcyjnych, korekcyjno-kompensacyjnych czy zajęć świetlicowych. Są również ciekawym przerywnikiem w trakcie zajęć z dziećmi. Czasami wystarczy nawet kilku minut, żeby zorganizować ciekawą zabawę dla uczniów. Poprzez zabawę z Kartami Grabowskiego dzieci poznają i nabywają wiele umiejętności matematycznych, ale nie tylko. W trakcie rozgrywek karcianych dzieci rozwijają takie umiejętności jak: tabliczka mnożenia, dopełnianie do pełnej dziesiątki czy układanie oraz rozwiązywanie równań i nierówności. Ćwiczą również swoją cierpliwość, koncentrację, poznają zasadę fair-play, pracę w grupie oraz uczą się przegrywać.

 


Warsztaty w Rzeszowie

Podczas konferenci i warsztatów Pan Mateusz Grabowski ze swoim zespołem przedstawił mozliwości wykorzystania kart do wspomagania rozwoju dzieci oraz zachęcenia ich nauki poprzez zabawę. PCUD w porozumieniu z Mateuszem Grabowskim będzie organizować na terenie woj. podkarpackiego warsztaty dotyczące wykorzystania Kart Grabowskiego. Informacje na temat warsztatów wkrótce...