Prowadzenie przyrody i matematyki oparte na doświadczeniach
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
50 zł
Szkolenie online
NAGRANIE
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 135 minut (godzina 18:00-20:15)
Webinarium

Kluczem do efektywnej nauki jest dobór odpowiednich metod wspierających pracę oraz aktywizujących ucznia. Bardzo dobrym sposobem na rozbudzenie i pielęgnowanie zaciekawienia nauką są doświadczenia. Eksperymentowanie oprócz świetnej zabawy pozawala uczniowi dowiedzieć się nowych rzeczy i zrozumieć zachodzące wokół niego zjawiska. Zajęcia wzbogacone eksperymentami uczą wykorzystania wiedzy w praktyce, ponieważ dają możliwość zauważenia związku pomiędzy nauką a otaczającym ucznia światem.  Podczas spotkania zostaną zaprezentowane sposoby na urozmaicenie zajęć z przyrody i matematyki za pomocą fascynujących i bezpiecznych doświadczeń. Po spotkaniu każdy uczestnik otrzyma spis doświadczeń z opisem wykonania oraz wyjaśnieniem. Zdobytą podczas webinarium wiedzę można wykorzystać do prowadzenia lekcji, kół zainteresowań, a także podczas zajęć indywidualnych.

Prowadzenie przyrody i matematyki oparte na doświadczeniach

CELE: 

  • Wprowadzenie i omówienie sposobu wykonywania doświadczeń z dziećmi
  • Doświadczenia podkreślające obecność matematyki w życiu codziennym
  • Doświadczenia przyrodnicze rozbudzające ciekawość świata
  • Metoda projektu jako metoda aktywizująca zachęcająca do eksperymentowania
  • Tworzenie autorskich pomocy dydaktycznych

Adresaci

Nauczyciele matematyki i przyrody poszukujący inspiracji i pomysłów na rozwijające zajęcia.

Prowadzący

mgr Joanna Obłoza

Absolwentka technologii chemicznej na Politechnice Rzeszowskiej. W latach 2014-2019 mocno związana z Programem "Projektor - wolontariat studencki", gdzie jako wolontariuszka prowadziła zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Koordynatorka projektów edukacyjnych związanych z aktywną nauką przedmiotów ścisłych. Pasjonatka eksperymentów - wielokrotnie podczas pikników edukacyjnych prezentowała doświadczenia chemiczne szerokiemu gronu odbiorców. Prowadzi zajęcia z eksperymentami dla przedszkolaków i uczniów na różnych szczeblach edukacji. Miłośniczka aktywnych metod pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi z tego zakresu szkolenia dla nauczycieli oraz zajęcia na studiach podyplomowych Podkarpackiego Centrum Usług Dydaktycznych oraz Instytutu Studiów Podyplomowych w Chełmie i Lublinie. Prywatnie miłośniczka kotów.

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

  • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
  • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUM


Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.

KONTAKT:
E-mail: webinarium@pcud.edu.pl 

nr.tel: 888 299 003


Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.