Samorząd Studentów Kolegium Nauk Społecznych Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współpracy z Podkarpackim Centrum Usług Dydaktycznych organizuje szkolenie on-line „Pomoc psychologiczno - pedagogiczna. Pierwsze kroki młodego nauczyciela”.

Kiedy i gdzie

?️ 24 marca 2022 r.

? 17:00 - 19:00

STUDENCI UNIWERSYTETU RZESZOWSKIEGO

?Nie może Was zabraknąć – ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ ?

https://pcud.clickmeeting.com/pomoc-psychologiczno-pedagogiczna-pierwsze-kroki-mlodego-nauczyciela/register?_ga=2.105129347.1285753896.1647242739-817374239.1635837089

Opis szkolenia: 

W XXI wieku bycie nauczycielem, to już nie tylko praca – to pasja, zamiłowanie, wolontariat i wyzwanie. Nikt, kto tego nie czuje, nie powinien łudzić się, że podoła odpowiedzialności oraz wymaganiom związanym z tym „zawodem”. Wyobrażenie o łatwej i krótkiej pracy, czy wysokich zarobkach, można spisać i spokojnie odłożyć na półkę z baśniami. Nauczyciel to osoba wysoko wykształcona (po kilku studiach podyplomowych, kursach kwalifikacyjnych, przynajmniej kilkunastu szkoleniach podnoszących kwalifikacje), cierpliwa (duża ilość dokumentów), dyspozycyjna (nie do końca normowany czas pracy, wycieczki, dyskoteki, konferencje, zebrania różnych zespołów szkolnych i pozaszkolnych, itp.), wytrzymała emocjonalnie (ciągłe zmiany w przepisach) i na końcu … umiejąca pracować w zespole szkolnym oraz z dzieckiem i rodzicem. A do tego jeszcze dochodzi pomoc psychologiczno – pedagogiczna, której dobre udokumentowanie stanowi pozytywne przejście kontroli Organu Sprawującego Nadzór Pedagogiczny.

Taki musi być, na początek, współczesny nauczyciel ... O reszcie, opowiem Ci podczas webinaru pt. „Pomoc psychologiczno – pedagogiczna – pierwsze kroku młodego nauczyciela”.

Prowadzący:

Małgorzata Stopa – Wołowiec