Planowanie terapii oraz opracowywanie scenariuszy w oparciu o Trening Umiejętności Społecznych
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
50 zł
Szkolenie online
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut
Webinarium

Czym jest Trening Umiejętności Społecznych? Komu jest dedykowany? Jakie są formy TUS? Jak dobierać grupy? Jak planować terapię? Jakie są niezbędne techniki do utrzymania dyscypliny na TUS-ach? Jakie techniki pozwalają na systematyczną pracę z emocjami? W oparciu o jakie zasady tworzymy scenariusze zajęć TUS (na przykładach)?

Treść webinarium jest ukierunkowana w szczególności na wsparcie terapeutów, pedagogów, nauczycieli oraz rodziców zaniepokojonych nieadekwatnym rozwojem sfery społeczno- emocjonalnej dzieci oraz zaprezentowaniem rozwiązania terapeutycznego jakim jest TUS. Celem webinaru jest również edukowanie i szerzenie profilaktyki nieprawidłowości w rozwoju społeczno- emocjonalnym dzieci. Webinar pomoże w obserwacji i identyfikacji niepokojących sygnałów występujących u dziecka w obrębie rozwoju sfery społeczno-emocjonalnej,  które mogą stanowić podstawę do skierowania go na dalszą obserwację, diagnostykę specjalistyczną, a w efekcie terapię. Przekaz zajęć może ponadto stanowić wskazówki dla rodziców, którzy na bieżąco kontrolują rozwój społeczno- emocjonalny swojego dziecka.

Planowanie terapii oraz opracowywanie scenariuszy w oparciu o Trening Umiejętności Społecznych

 • Uczestnik szkolenia zapozna się z ogólnymi zasadami prowadzenia TUS Będzie potrafił wyłonić dziecko z trudnościami w rozwoju społeczno-emocjonalnym i zakwalifikować je na zajęcia TUS.
 • Zapozna się z prezentowanymi scenariuszami zajęć
 • Zapozna się z technikami nazywania, wyrażania oraz radzenia sobie przez dziecko z przykrymi emocjami.
 • Dowie się jak wesprzeć dzieci w sferze społeczno-emocjonalnej po powrocie do rzeczywistości przedszkolnej i szkolnej po pandemii.
 • Dotyczy dzieci w wieku szkolnym

Adresaci

 • Terapeuci
 • Nauczyciele
 • Pedagodzy
 • Rodzice/ opiekunowie
 • Osoby zainteresowane

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr hab. A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl


Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

 • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 50 zł
 • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 75 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUMOsoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.