Trening czystości: praca z dzieckiem prezentującym trudności z załatwianiem potrzeb fizjologicznych
Szkolenie dokształcające

Cena
Forma
Termin
Status
75 zł
Szkolenie online
NAGRANIE
Rekrutacja otwarta
Miejsce szkolenia: Platforma Clickmeeting Czas trwania: 60 minut
Webinarium

Trening czystości sprawia wiele trudności rodzicom, dzieciom oraz nauczycielom. Proces związany z nauką czystości u każdego dziecka przebiega indywidualnie, dlatego też nie jest to jeden sprawdzony schemat. Odpowiednie zaangażowanie otoczenia oraz samodzielność dziecka prowadzi do konsekwentnej nauki poprzez akceptację. Webinar zawiera informacje o przeprowadzaniu treningu czystości u dzieci z zaburzeniami rozwoju, a w szczególności: określanie gotowości dziecka do treningu czystości, metody przeprowadzania treningu czystości i jego etapy, strategie wspomagające trening oraz sposoby radzenia sobie z ewentualnymi problemami. Szkolenie obejmuje trening czystości związany z wydalaniem moczu (dzień/noc) oraz kału. Trening jest osadzony w podejściu behawioralnym uwzględniającym osiągnięcia dzieci typowo rozwijających się. Poznaj skuteczne sposoby na naukę dziecka między innymi:

 • mycia rąk i zębów
 • korzystania z nocnika oraz toalety.

Podczas webinaru w sposób prosty zostanie przedstawiony proces wprowadzania treningu czystości (inaczej treningu toaletowego etc.), jego realizacja oraz konsekwencja w działaniu. Przedstawione zostaną wskazówki dla rodziców, jak skutecznie realizować trening czystości, w jaki sposób motywować dziecko do działania oraz jak instruować pozostałych członków rodziny względem zachowania wobec dziecka.

Trening czystości: praca z dzieckiem prezentującym trudności z załatwianiem potrzeb fizjologicznych

CELE: 

 • Teoretyczne: znaczenie treningu czystości; gotowość dziecka do treningu czystości 
 • Poznawcze: etapy treningu czystości 
 • Praktyczne: metody przeprowadzania treningu czystości

Adresaci

 • Nauczyciele
 • Pedagodzy
 • Psychologowie
 • Rodzice dzieci
 • Opiekunowie

Prowadzący

dr Monika Suchowierska-Stephany 
Certyfikowany Analityk Zachowania, Superwizor Behawioralny PLTB; dyplom na Uniwersytecie w Kansas 2003r.; adiunkt w Uniwersytecie SWPS. Od 26 lat prowadzi terapię behawioralną dzieci z autyzmem; od 2005 roku jest Dyrektorem Centrum Wczesnej Interwencji Krok po Kroku; od 2007 - konsultantem w Fundacji KROK PO KROKU; od 2009 - konsultantem merytorycznym Niepublicznej Specjalnej Szkoły Podstawowej Krok po Kroku, a od 2017 - dyrektorem Niepublicznego Punktu Przedszkolnego KROK PO KROKU.

Certyfikat uczestnictwa

Po webinarium wszystkie osoby uczestniczące otrzymają link do ściągnięcia bezpłatnego certyfikatu do wydruku


Jest możliwość uzyskania CERTYFIKATU DEDYKOWANEGO wydrukowanego na kredowym papierze wraz z niezbędnym opieczętowaniem, z podpisami Dyrektora PCUD / Akademii Online dr A. Woźny oraz prowadzącego i szczegółowym opisem webinarium. Koszt wydruku oraz wysyłki certyfikatu wynosi 25 zł. Prośby dotyczące wydruku certyfikatu prosimy kierować na webinarium@pcud.edu.pl

Po kliknięciu "ZAPISZ SIĘ" zarejestruj się i wybierz rodzaj certyfikat. Po dokonaniu "ZAPISZ SIĘ" prosimy o płatność na podany poniżej numer rachunku bankowego.

Nr rachunku: 25 9176 1022 0025 1965 3000 0010

W tytule przelewu dopisz temat Webinarium.

 • Webinarium z certyfikatem generowanym elektronicznie- 75 zł
 • Webinarium z certyfikatem dedykowanym- 100 zł

Sposób realizacji

REGULAMIN WEBINARIUM


Po wypełnieniu aplikacji. W dniu organizacji webinarium osoba zakwalifikowana otrzyma emailem link oraz hasło do połączenia.


Osoby, które otrzymały link do transmisji prosimy łączyć się przez przeglądarki: Chrome, Opera, Firefox, Safari, EDGE. Przeglądarki muszą być zaktualizowane.